ESKİLSTUNA’DA YAKILAN ARABALARIN ARKA PLANINDA ÖÇ ALMA ÇIKTI

Eskilstuna’da dün gece çeşitli yerlerde yakılan 20 arabanın öç almak amaçlı yakıldığı polis tarafından ortaya atıldı. Eskilstuna’da iki çete grubunun anlaşmazlıkları ve silahlı saldırılar sonucunda bir çete liderinin geçen hafta tutuklandığı açıklandı. Silahlı saldırıya uğrayan diğer çete lideri yara almadan kurtuldu.

ESKİLSTUNA’DA YAKILAN ARABALARIN ARKA PLANINDA ÖÇ ALMA ÇIKTI
ESKİLSTUNA’DA YAKILAN ARABALARIN ARKA PLANINDA ÖÇ ALMA ÇIKTI Admin
Bu içerik 647 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Eskilstuna polis yetkilileri araba kundaklamalarının arka planında çetelerin anlaşmazlıkları ve öç alma duygusunun yattığını açıkladı. Polis tarafından yapılan açıklamalarda 89 dakika içinde 16 yerde 20 arabanın yakıldığı belirtilirken, “Yangınlar, bir rakip çete liderine ateş ettiğinden şüphelenilen 34 yaşındaki başka bir çete liderinin geçen hafta tutuklanan Eskilstuna'nın suç şebekelerinden biriyle bağlantılı olduğu anlaşılıyor. Bu şekilde intikam alma saldırıları işimizi yapmayı bıraktığımız anlamına gelmeyecektir” denildi.

Eskilstuna'daki Torshälla'da görülen silahlı bir kişi hakkında polise bir ihbar gelmeye başlıyor  ama, muhtemelen yanlış bir ihbar olarak değerlendiriliyor. Çünkü polis oradan ayrıldığında, ilk yangın ihbarı  21: 58'de geliyor.  Eskilstuna'nıni Skogsängsgatan'daki bir otoparkta bir araba yandığı haber veriliyor.

İsveç’te araba kundaklamaları alışılmamış bir durum değildir. Polise kentin çeşitli semetlerinde arbalar kundaklandığına ilişkin  ihbarlar gelmeye başladığı zaman, bunun koordineli bir saldırı olduğunu anlamına geliyor. Bu konuda Eskilstuna yerel polis bölgesi başkanı Christer Sjöqvist, “Bunun neden olduğunu sadece kesin olarak bilseydim, hayal kırıklığına uğramazdım. Yakılan araba sahipleri geçimlerini zar zor sağlamaya çalışan insanlar. Arabaları ateşe verildiği için işe gidemeyecek kadar çok vatandaş olduğunu var” ifadelerini kullanıyor.

Polis tarafından gözaltına alınan üç kişi savcılar tarafından 02: 00'de tutuklandı. Bu kişilerin hepsi de polis tarafından önceden biliniyor. O zamandan beri yeni tutuklama yapılmadı.

Doğu polis bölgesi basın sözcüsü Thomas Agnevik, “20'li yaşlarında üç erkek var, ağırlaştırılmış vandalizme teşebbüs ettiklerinden şüpheleniliyor. Bu olayların arkasında daha fazla kişi olduğunu göz ardı etmiyoruz” değerlendirmesini yapıyor..

Eskilstuna araba kundaklama öç alma çete lider tutuklama Polis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ