İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU 26 ÖLÜ

İsveç’te açıklanan son dört günün korona verilerine göre 26 kişi yaşamını yitirdi. 10 017 yeni vaka tespit edildi. Şimdiye kadar 14 301 kişi yaşamını yitirirken 1 047 143 vaka görüldü. Hastanelerde 7 345 kişi tedavi görüyor ve bunlardan 285 kişi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. 3 300 122 kişi 1.doz, 1 020 493 kişiye de 2.doz aşı uygulandı. Toplamda 4 320 615 kişi aşılanmış oldu.

İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU 26 ÖLÜ
İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU 26 ÖLÜ Admin
Bu içerik 513 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu Skåne Bölgesi'nde koronavirüsün Hint mutasyonu vakasının keşfedildiğini açıkladı. Bölge, enfeksiyonun birkaç hafta önce meydana geldiğini tahmin ediyor, ancak o zamandan beri mutasyonun herhangi bir yayılmasını görülmediği belirtildi. Bu, bölgenin şimdiye kadarki ilk ve tek örneği olarak tanımlanıyor.

Birleşik Krallık'ta, 2.000'den fazla Hint mutasyonu vakası doğrulandı ve İsveç'te 20. Artan bir enfeksiyon görülen Hindistan'da, varyant artık tamamen baskın olduğu görülüyor. Sky News, İngiliz hükümetinin bilim kurulu danışmanının yüzde 50 daha bulaşıcı olabileceğinden şüphelendiğini haberlerine taşıyor.

Karolinska Institutet'ten Joakim Dillner, daha hızlı yayıldığının "oldukça açık" olduğunu söyleyerek, “Bu nedenle önemli bir endişe nedenidir. Ama şimdiden ülkeye gelen 20 kadar vaka ile daha fazla ihtiyatlı olunması gerektiğini düşünüyorum. Böylece herhangi bir toplumsal yayılmaya başlamayalım” diyor.

Ayrıca Joakim Dillner, “Şu anda aşının mutasyona karşı etkili olmadığını gösterecek hiçbir şey olmadığını, ancak enfeksiyonun yayılmasının azaltılmasının hâlâ önemlidir. Hiç koruma sağlamaması olası değildir, bu nedenle daha genç yaş gruplarında bile yüksek düzeyde bağışıklık ile yayılma koşullarını azaltmak, yapılması gereken bir şeydir” ifadelerini kullanıyor.

İsveç’te halk Sağlığı Kurumu bundan böyle yalnızca “Perşembe günleri” basın toplantısı düzenleyecek ve diğer günler internet sayfası üzerinden bilgilendirme çalışmaları yapacak.

İsveç Korona İsveç Halk Sağlığı Kurumu Skåne Bölgesi Hindistan varyantı Birleşik Krallık Mutasyon Karolinska Enstitüsü Joakim Dillner
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ