İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 15 ÖLÜM VAKASI GERÇEKLEŞTİ

İsveç’te korona vakalarında az da olsa düşüşler sürüyor. Bugün son 24 saatte 15 kişi koronadan yaşamını yitirirken 3 168 yeni vaka tespit edildi. Toplamda 14 366 ölüm ve 1 058 341 korona vakası kayıtlara geçti. Hastanelerde 7 488 hasta tedavi görüyor ve bunlardan 253 kişi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. 3 437 129 kişi 1.doz, 1 106338 kişiye de 2.doz aşı uygulandı. Toplamda 4 543 467 kişi aşılanmış oldu.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 15 ÖLÜM VAKASI GERÇEKLEŞTİ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 15 ÖLÜM VAKASI GERÇEKLEŞTİ Admin
Bu içerik 629 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk sağlığı Kurumu sadece haftada bir kez o da Perşembe günleri olmak üzere korona konusunda basın toplantısı düzenliyor. Bu toplantıda haftalık gelişmeler masaya yatırılıyor. Korona verileri kendi internet sayfasında Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri paylaşılıyor. İsveç genelinde yüzde 15 ila 25 arasında yeni vakalarda düşüş gözlemleniyor.

Digital Haberleşmeden sorumlu Bakanı Anders Ygeman, İsveç Radyosu Ekot'a, 1 Temmuz'dan itibaren İsveç'te aşı olanlara korona pasaportu olarak da adlandırılan ve diğer ülkelerde seyahat etmek için kullanılabilecek bir aşı pasaportu  verilebileceğini söyledi.

AB ülkelerinin aslında Ağustos ortasına kadar tamamlanması gerekiyor, ancak Ygeman, diğer birçok AB ülkesinin de Temmuz ayının ilk günü kadar erken hazırlanacağına inandığını söylüyor. Pasaport, korona aşısı yaptırıp yaptırmadığınızı, kişide covid-19 olup olmadığını ya da en fazla 72 saatlik negatif bir test sonucu olup olmadığını gösterecek.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Twitter'da AB'nin Afrika'da aşı üretimi için altyapı inşa etmek için 1 milyar euro harcayacağını yazdı. Hedef, kıtayı aşı üretimi açısından güçlendirmektir. AB duyurusu, bugün Roma'da başlayan ve hem AB hem de G20 ülkelerinin korona pandemisine benzer yeni bir acil durumla nasıl başa çıkacaklarını tartıştıkları küresel sağlık zirvesinde geldi.

İki grup ayrıca bugün erken saatlerde Pfizer / Biontech, Johnson & Johnson ve Moderna'dan 2021'de Afrika da dahil olmak üzere düşük ve orta gelirli ülkelere 1,3 milyar aşı dozu bağışlama sözü verdi.

İsveç Korona İsveç Halk Sağlığı Kurumu Digital Haberleşme Bakanı Anders Ygeman İsveç Radyosu Ekot şı pasaportu AB Afrika Ursula von der Leyen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ