İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 40 ÖLÜ

İsveç’te son 24 saatte sisteme geç girenlerle birlikte yaşamını yitirenlerin sayısı 40 oldu. 2 732 yeni vaka tespit edildi. Genel toplamda 14 436 ölüm ve 1 067 107 virüs vakası kayıtlara geçti. Hastanelerde 7 447 kişi tedavi görüyor ve bunlardan 226’sı yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. 3 588 871 kişi 1.doz, 1 232 934 kişiye de 2.doz aşı uygulandı. Toplamda 4 821 805 kişi aşılanmış oldu.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 40 ÖLÜ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 40 ÖLÜ Admin
Bu içerik 309 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Korona salgını sırasında, virüsün yayılmasını, nüfustaki ölümleri ve İsveç'te sağlık hizmeti kaynaklarına olan ihtiyacı tahmin etmek için çeşitli modeller geliştirildi. İsveç Halk Sağlığı Kurumu adına dışarıdan, bağımsız araştırmacılar tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, gözden geçirilen 22 modelden birkaçı pandeminin gelişiminin anlaşılmasına olumlu katkıda bulundu ve modeller planlamada yararlı oldu.

Modeller, diğer şeylerin yanı sıra, enfeksiyonun yayılmasının ülkenin farklı sağlık bölgeleri arasında büyük ölçüde farklı olmasının beklendiğini gösterdi. Ayrıca, sosyal temas şekillerindeki değişikliklerin enfeksiyonun yayılmasını etkileyebileceğini de gösterdiler. Bu, daha sonra pandemi sırasında çeşitli operasyonların planlanmasında temel olarak kullanılabilir.

Aynı zamanda, araştırmacıların incelemesi, İsveç modellerinde yinelenen birkaç eksiklik olduğunu gösteriyor. Bu, örneğin, yetersiz dokümantasyon ve onaylamayı içerir; bu, modelin sonucunun gerçekte nasıl ortaya çıktığı ile karşılaştırıldığı anlamına gelir.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu dyalet epidemiyoloğu Anders Tegnell, basın açıklamasında, “Genel olarak rapor, birçok modelin pandeminin gelişiminin anlaşılmasına katkıda bulunduğunu ve sağlık hizmetlerinde planlamayı desteklediklerini göstermektedir. ancak incelemenin epidemiyolojik modelleri daha da geliştirmek için öğrenebileceğimiz eksikliklere de işaret ettiğini söyleyebilirim” değerlendirmesini yapıyor.

İsveç’in kutup çemberinde bulunan Kiruna kentinde korona vakalarının artması endişe yaratıyor. Merkez Partisi Belediye meclis üyesi Gunnar Selberg enfeksiyon kontrol doktoru Anders Nystedt'ten bilgi aldıktan sonra, P4 Norrbotten. Radyosuna, “COVID-19'un Kiruna'daki yayılması çok ciddi” diyor.

İki gün içinde belediyede 85 yeni teyit edilmiş vaka tespit edildi. Tüm hafta için tahmin, Selberg'in "neredeyse felaket düzeyi" olarak tanımladığı 298 enfeksiyon vakasına işaret ediyor. P4 kanalına göre Kiruna'daki kriz yönetim komitesi, lise eğitiminin mümkün olduğunca uzaktan eğitime geçmesi de dahil olmak üzere bir dizi önlem üzerinde görüş almak için gün içinde toplanacak.

İsveç Korona İsveç Halk Sağlığı Kurumu Pandemi Rapor Anders Tegnell Kiruna Covid-19
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ