İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 15 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç’te koronadan son 24 saatte 15 kişi yaşamını yitirirken aynı zamanda da 1 366 yeni vaka görüldü. Toplamda 14 451 ölüm ve 1 068 473 vaka sayısı kayıtlara geçti. Hastanelerde 7 566 kişi tedavi görüyor ve bunlardan 227 kişi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. 3 628 841 kişi 1.doz (% 44,3) ve 1 281 966 kişiye de 2.doz (% 15,7) aşı uygulandı. Toplamda 4 910 807 kişi aşılanmış oldu.

İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 15 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 15 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 377 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu Daire Başkanı Karin Tegmark Wisell bugünkü basın toplantısına, “Küresel olarak, Avrupa'nın geçmişte 6-8 haftadan beri düştüğünü görebilirsiniz, bu nedenle düşüşlerde haftadan haftaya bir azalma görüyoruz. Hindistan'da büyük bir vaka gelişmesi oldu. Artık ağırlığı da yok. Ancak Hindistan'da hâlâ büyük bir vaka gelişimi var. Güney Amerika'daki bazı ülkelerde artış oldu. Pandemi henüz sona ermedi. Toplamda, 20. haftaya kadar dünya çapında 166 milyon vaka bildirildi” diyerek başladı.

Wisell devamla; “Toplumda solunum problemlerinin semptomlarının azaldığı ve testlere olan ihtiyacımızın azaldığı görülebiliyor. 20. haftada, test edilen bireylerin sayısı biraz azaldı, ancak yine de çok yüksek bir sayıya sahibiz. Yoğun bakım ünitelerinde yeni kabul edilen vakalar: Burada haftalık bir grafikte, her hafta yeni kabul edilen yoğun bakım vakalarıyla ilgili aynı düşüş eğilimini görebiliriz. Ülkede azalan bir salgın imajını güçlendiriyor. Her zaman olduğu gibi, bu tür verilerde bir gecikme var. Bu aynı zamanda haftalık ölüm sayısı için de geçerlidir. Her hafta biraz daha az ölüm oluyor. Üzerinde geride kalma konusunda aynı havai fişek geliyor. Pandemi bitmedi. Halen hastalıktan ölen ve sağlık hizmetlerine kabul edilen çok sayıda birey var” dedi.

Sosyal İşler Genel Müdürlüğü Kriz Hazırlık Başkan Yardımcısı Taha Alexandersson basın toplantısında grafiklerle hasta kabulleri üzerinde durarak “Doluluk yüzde 110'un üzerine çıktığında, pandemi sırasında çok uzun zaman o seviyelerde kaldık. Orada var olan üç dalganın hepsinde bulunduk ve bu acı çizgisini az önce geçtik, ama sadece artan bir durumunuz olduğu için. Bu pek çok planlama endişesini doğuruyor. Sosyal İşler Genel Müdürlüğü’nden gelen mesaj, eğrilerin azalmasından son derece mutlu olduğumuz, ancak bunun sağlık hizmetlerinde görünür ve fark edilir hale gelmesine çok zaman kaldığıdır.” Değerlendirmesini yaptı.

İsveç Sivil Savunma ve Hazırlık Dairesi İletişim Direktörü Morgan Olofsson, “Aşılama konusunda bilgi girişimleri için İsveç Halk Sağlığı Kurumu, Sosyal İşler Genel Müdürlüğü ve ayrıca il yönetim kurulları ve Tıbbi Ürünler Ajansı ile birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki hafta bu yazın çalışmalarına başlayacağız. Buradaki mesaj, yalnız alışverişe devam etmekten evde çalışmaya devam etmeye kadar her şeydir. Memur olarak çalışanlar da 15 Eylül'e kadar evden çalışmaya devam edeceklerini söylüyor. Önümüzdeki haftanın sonunda başlayan bir tema kampanyası, özellikle okul mezuniyetinden önce gençleri hedefliyor.Bugün Gençlik Barometresinden de birçok genç öğrenciyi kutlamak için kısıtlamaları kaldırmaya hazır olduğuna dair bir rapor aldık. Herkesin enfeksiyonun yayılmasını azaltma sorumluluğu vardır. Tavsiye ve önerileri yakından takip edilmedir” dedi.

İsveç Korona İsveç Halk Sağlığı Kurumu Karin Tegmark Wisell Sosyal İşler Genel Müdürlüğü Kriz Hazırlık Dairesi Taha Alexandersson İsveç Sivil Savunma ve Hazırlık Dairesi Morgan Olofsson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ