SÖDERTÄLJE’DE SEL SULARINA KAPILAN ARABADA BİR KADIN ÖLDÜ

Södertälje belediyesini de sınırları içerisine alan Sörmland Bölgesindeki yağmurlu hava ölüme yol açtı. Södertälje Belediyesinde 80'li yaşlarında bir kadın arabasıyla sel sularında sıkıştı ve hayatı kurtarılamadı. Tedavi için hastaneye kaldırılan kadının yaşamı kurtarılamayarak vefat etti.

SÖDERTÄLJE’DE SEL SULARINA KAPILAN ARABADA BİR KADIN ÖLDÜ
SÖDERTÄLJE’DE SEL SULARINA KAPILAN ARABADA BİR KADIN ÖLDÜ Admin
Bu içerik 461 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’i etkisine alan aşırı yağışlar sel sularının oluşmasına neden oldu. Södertälje belediyesini de sınırları içerisine alan Sörmland Bölgesindeki  yağmurlu hava ölüme yol açtı. Södertälje Belediyesinde 80'li yaşlarında bir kadın arabasıyla sel sularında sıkıştı ve hayatı kurtarılamadı.

Stockholm Polisi sözcüsü Anna Westberg polis internet sayfasında, "Kadın tedavi için hastaneye kaldırıldı, ancak hastanede öldü. Her şey çok trajik" diye yazıyor.

Olayla ilgili alarm Perşembe günü saat 13.00 sularında polise ulaştı. Daha sonra bir araba, Södertälje ile Vagnhärad arasındaki Hölö kavşağının yüksekliğinde E4'ün altındaki küçük bir yolda sel sularına sıkıştı. Bir görgü tanığı  112'yi arayarak durumu bildirdi. İtfaiye araçlarını, polisi ve ambulans hızla olay yerine ulaştı ama kadının arabası sulara gömülmüştü. Södertörn'ün kurtarma servisinin operasyon müdürü Andreas Linder, İsveç Televizyonu SVT’ye, Stockholm'e bir an sonra görüşmenin kesildiğini söylüyor ve şöyle devam ediyor; “Olay yerine ulaştığımızda  arabayı görmüyoruz ama selde aramaya başlıyoruz. Sonunda arabayı bulup cansız olan kişiyi dışarı çıkarıyoruz” diyor.

80'li yaşlarda olan kadın hastaneye kaldırıldı ancak hayatı kurtarılamadı. Stockholm Polisi sözcüsü Anna Westberg, "Akrabalarına ölüm olayı sağlık servisi aracılığıyla bildirildi" diye yazıyor.                

İsveç Sörmland Södertälje Södertälje Belediyesi Yağmur sel araba kadın öldü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ