İSVEÇ’TE ÇETELER ARASI SAVAŞ SÜRÜYOR

İsveç üç büyük kentinde son bir haftadır mafyalaşmış sokak çeteleri arasında kavgalar sürüyor. Olaylarda iki kişi yaşamını yitirdi ve birkaç kişi de yaralandı. Bugün Stockholm’un kuzeybatı semtinde saat 15.30 sularında 28 yaşlarında bir kişi silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.

İSVEÇ’TE ÇETELER ARASI SAVAŞ SÜRÜYOR
İSVEÇ’TE ÇETELER ARASI SAVAŞ SÜRÜYOR Admin
Bu içerik 1041 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’in üç büyük kenti Stockholm, Göteborg ve Malmö’de silahlı saldırılar, apartman girişlerine bırakılarak ve patlatılan patlayıcılarla bir hafta geçirdi. Geçen hafta başlarında Göteborg’un Hjällbo semtinde 30 ila 40 kişinin karıştığı olayalr yaşanmıştı. Aynı semte Cuma günü bir kişi uğradığı silahlı saldırı sonucunda yaşamını yitirmişti.

Stockholm’nun Husby semtinde bugün 15.30 sularında silahlı saldırıya uğrayan 28 yaşlarında bir kişi yaşamını yitirdi. Polis, saat 15.30'da kuşkulu bir silahlı saldırı ihbarı aldı. Olay yerine gelen polis ekibi silahla yaralanmış bir kişi buldu. Hastaneye kaldırılan kişi orada yaşamını yitirdi. Polis sözcüsü Helena Boström Thomas, “Kişinin öldüğünü ve yakınlarına haber verildiğini doğrulandı” dedi. Olay cinayet olarak kayıtlara geçti.

Basına yansıyan haberlere göre, cinayete kurban giden kişi, Husby'de cinayete teşebbüs ve bir barın dışında bir güvenlik görevlisini bıçaklamaktan birkaç yıl önce birkaç yıl hapis cezasına çarptırıldığı ortaya çıktı. Expressen'in bilgisine göre, Husby'deki biraz daha yaşlı suçlulardan oluşan bir çete ağına ilişkin grubun varlığı biliniyor ve ölen kişi bu çete mensubu olduğu belirtiliyor. Olaydan sonra polis iki zanlı kişiyi arıyor.

Expressen'in verdiği bilgilere göre eylemi gerçekleştirenler bir mopedle kaçmış olabilirler. Polis sözcüsü Helena Boström Thomas, “Mekanı nasıl terk ettiklerine dair çeşitli bilgiler aldık. Bunun nasıl olduğunu tespit etmek istemiyoruz, ancak elimizden geldiğince fazla bilgi almak istiyoruz”diyor.

İsveç Stockholm Göteborg Malmö Çeteler Mafya Cinayet silahlı saldırı patlayıcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ