İSVEÇ’TE SON BİR HAFTADA KORONADAN 61 KİŞİ ÖLDÜ

İsveç’te korona verileri haftada bir kez Perşembe günleri İsveç Halk Sağlığı Kurumu tarafından açıklanıyor. Bugünkü verilere göre son bir haftada koronadan 61 kişi yaşamını yitirirken 8 520 yeni vaka tespit edildi. 3 804 733 kişi 1.doz, 1 595 703 kişiye de 2.doz aşı yapıldı.

İSVEÇ’TE SON BİR HAFTADA KORONADAN 61 KİŞİ ÖLDÜ
İSVEÇ’TE SON BİR HAFTADA KORONADAN 61 KİŞİ ÖLDÜ Admin
Bu içerik 383 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te korona verileri haftada bir kez Perşembe günleri İsveç Halk Sağlığı Kurumu tarafından açıklanıyor. Bugünkü verilere göre son bir haftada koronadan 61 kişi yaşamını yitirirken 8 520 yeni vaka tespit edildi. Genel toplamda 14 512 yaşamını yitirdi. 1 076 993 vaka tespit edildi. Hastanelerde 7 505 kişi bulunuyor ve bunlardan 171 tanesi yoğun Bakm ünitelerinde tedavi görüyor. 3 804 733 kişi 1.doz, 1 595 703 kişiye de 2.doz aşı yapıldı.

Bugünkü basın toplantısında İsveç Halk Sağlığı Kurumu'nda devlet epidemiyoloğu olan Anders Tegnell; “Net bir düşüş var ama yine de yüksek vaka sayılarındayız. Bazı işletmeler artık biraz daha fazla olabilir. Uzun süredir konuştuklarımız hâlâ geçerli: Yakın çevrede takılmak ve mesafenizi korumak, mümkünse evden çalışmak ve bu özel partiler için değişiklikler için geçerli değil. Dünyanın birçok ülkesinde olumlu gelişmeler yaşıyoruz, örneğin Hindistan gibi bir miktar iyileşme görmeye başlandı. Ama bunun tersi olan ülkeler de var. Örneğin Amerika ve Güney Amerika gibi. Devam eden ciddi durum söz konusu, ancak birkaç hafta öncesine kıyasla belirli bir iyileşme var. Bu, birkaç aydır bir gelişme kaydettiğimiz AB için de geçerlidir” dedi.

İsveç Halk Sağlığ Kurumu web sitesinde, Stockholm Bölgesi'nde 1981 ya da daha önce doğanlar için rezervasyonların açıldığını yazıyor.

Stockholm Bölgesi aşı koordinatörü Magnus Thyberg; “Plana göre, yeni bir yaş grubuna, bu sefer 1981 ve öncesi doğumlu insanlara daha açılıyor olmamız gerçekten sevindirici. Aşıların hızı yüksek, bu da pandemiden birlikte çıkabilmemiz için çok önemli. İlk dozun zaten covid-19'da ciddi şekilde hastalanmaya karşı bir miktar koruma sağladığını ve bu nedenle hızın önemli olduğunun bilincindeyiz“ ifadelarini kullandı.

İsveç Korona İsveç Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Stockholm Bölgesi Aşı koordinatörü Magnus Thyberg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ