İSVEÇ POLİSİNİN ŞAFAK OPERASYONU

Pazartesi sabahı polis İsveç'teki çeşitli adreslere şafak baskınları düzenledi. Operasyon, Europol liderliğinde Avrupa'nın çeşitli yerlerinde gerçekleştirilen büyük çaplı bir polis operasyonunun parçası olarak ortaya çıktı. İçişleri Bakanı Mikael Damberg, ”İsveç'te muhtemelen şu anda çok gergin olan birçok çete suçlusu var” diyor.

İSVEÇ POLİSİNİN ŞAFAK OPERASYONU
İSVEÇ POLİSİNİN ŞAFAK OPERASYONU Admin
Bu içerik 462 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Pazartesi günü, İsveç de dahil olmak üzere dünya çapında yüzlerce polis baskınının gerçekleştirildiği basına geç de olsa yansıdı. Uluslararası organize suç örgütlerinin çok sayıda önde gelen aktörüne yönelik, eşgüdümlü şafak baskınlarında düzenlendi. Bu baskınlarda yakalananların bugün açıklanması bekleniyor.

Pazartesi sabahı erken saatlerde İsveç'teki çeşitli adreslere koordineli şafak baskınlarıyla ilgili olarak birkaç kişi tutuklandı.

Stockholm bölge polisi basın sözcüsü Anders Bryngelsson¸”Sabah saatlerinde bir dizi operasyonel eylem düzenlendi. Şu anda çabalar hakkında daha fazla yorum yapamayız, ancak muhtemelen daha sonraki bir aşamada daha fazlasını anlatacağız. Hangi soruşturma önlemlerinin uygulanacağı ya da uygulanacağının yanıtlayabileceğimiz bir şey yok” ifadelerini kullanıyor.

Pazartesi sabahı, ulusal medya merkezindeki basın sözcüsü Kristian Ljungberg, ”Bu eylemın uluslararası bir işbirliğinin parçası olduğunu doğruladı.  Uluslararası bir eylemdir. Daha fazlasını söyleyemeyiz ama Europol'e atıfta bulunalım. Bu çaba Europol'ün himayesinde gerçekleşti. Europol ve farklı operasyon türlerine sahip diğer ülkelerle düzenli olarak çalışıyoruz” diyor.

Ayrıca TT'nin haberine göre, operasyon Europol tarafından "Dünya çapında suçlularla mücadele için bugüne kadarki en yetkin operasyon" olarak tanımlanıyor ve "dünyanın önde gelen suçlularından bazılarına" yönelik olduğu belirtiliyor.

İsveç Europol Polis Baskını Organize suç örgütleri Avrupa İçişleri Bakanı Mikael Damberg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ