İSVEÇ’TE SON İKİ GÜNDE KORONADAN 23 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç’te koronadan son iki günün bilançosu 23 ölü ve 2 671 yeni vaka olarak kayıtlara geçti. Toplamda 14 546 ölüm ve 1 080 733 vaka sayısı tespit edildi. Hantanelerde 7 522 hasta tedavi görüyr ve bunlardan 136 tanesi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. 3 969 401 kişi 1.doz, 1 869 568 kişiye de 2.doz aşı uygulandı.

İSVEÇ’TE SON İKİ GÜNDE KORONADAN 23 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE SON İKİ GÜNDE KORONADAN 23 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 646 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç koronavirüsünde yavaş da olsa tekrar toparlanmaya başladı. Yoğun bakım ünitelerinde gözle görülür hasta sayısında azalma var. Aşılamada aşağı yaş gruplarına yönelik çeşitli bölgelerde yer ayırtma işlemleri başlatıldı. Skåne Bölgesi 40 ila 45 yaş arasını için aşılama işlemlerini başlattı.

Bölge ayrıca Skåne genelinde vaka sayısının azaldığını belirtiyor. 14 gün ve 100.000 kişi başına vaka sayısı giderek azalmaktadır. Örnekleme hâlâ yüksektir ancak tüm yaş gruplarında bir miktar azalmaktadır. Enfeksiyon kontrol doktoru Eva Melander, ”Olumlu eğilim, yoğun bakımdaki azalma daha yavaş olsa da bakımdaki hasta sayısının hızla azalmasına da yansıyor, aynı zamanda özel konutlarda yalnızca izole vakaların rapor ediliyor” diyor.

Blekinge bölgesi basın açıklamasında,  ”Bir Hint mutasyonu salgınından etkilendiğini duyurdu. Sölvesborg belediyesinde yedi vaka tespit edildi. Numuneler geçen hafta alındı. Blekinge Bölgesi'nin enfeksiyon kontrol doktoru Bengt Wittesjö, ”Her ihtimalde daha fazla yayılma olduğunu ve muhtemelen daha fazla vakanın keşfedilebileceğini” ifade ediyor.

İsveç Haber Ajansı TT’ye göre, İsveç milli takımı geçtiğimiz günlerde bildirdiğimiz gibi koronaya yakalandı. Şimdi İsveç'in iki Avrupa Şampiyonası maçı oynayacağı St. Petersburg'da covid-19'un yayılımı artıyor. Son haftalarda, bundan önceki 700 aya kıyasla ortalama 800 kişinin enfekte olduğu doğrulandı. Rus sağlık otoritesi bunun doğal bir viral aktivite döngüsü olduğunu söylüyor. Şehirde 876 yataklı eski bir hastane korona hastalarını ağırlayacak şekilde yeniden düzenlendi. Petersburg'da İsveç, 18 Haziran'da Slovakya ve 23 Haziran'da Polonya ile karşılaşacak.

İsveç Korona aşı düşüş Skåne Bölgesi Blekinge Bölgesi Hindistan Mutasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ