İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 3 KAYIP VAR

İsveç’te koronadan son 24 saatte 3 kişi yaşamını yitirirken 831 yeni vaka tespit edildi. Şimdiye kadar 14 565 kişi yaşamınmı yirtirdi ve 1 082 729 da vaka tespit edildi. Hastanelerde 7 535 kişi tedavi gördü ve şu anda 120 kişi yoğun bakım ünitelerinde bulunuyor. Düne göre 15 kişilik bir düşüş var. 4 046 103 (% 49,4) kişi 1.doz, 1 991 440 ( % 24,3) kişiye de 2.doz aşı uygulandı.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 3 KAYIP VAR
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 3 KAYIP VAR Admin
Bu içerik 441 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı Kurumu devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell bugünkü basın toplantısında, “Son derece yüksek seviyelerde olmasına ve kesinlikle bir pandeminin ortasında olmamıza rağmen, dünyada küresel olarak azalan sayılarla olumlu eğilimin devam ettiği küresel duruma bakarak sözlerime başlayabilirim. Amerika kıtası özellikle öne çıkıyor. Avrupa'da da enfeksiyon azalıyor.

--İsveç'te bildiğiniz gibi 21. ve 22. haftalarda veri akışıyla ilgili bazı sorunlar yaşadık, bu yüzden artış olacak gibi ama bunlar geç kaydedilen vakalar. Uzun vadeli eğilim, azalan vaka sayısı ile açıktır. Test azaldı, bu da daha az virüslü olması mantıklı, o zaman daha az test olacak. Sayı ayrıca yoğun bakımda oldukça hızlı bir şekilde düşüyor. Ölü sayısı düşük seviyelerde olmaya devam ediyor.

--Farklı bölgelere bakarsanız, Värmland'da özel tavsiyelerin getirildiğini duymuşsunuzdur. İsveç'teki geniş bölgelerin tümü, vaka sayısında hızlı bir azalma ile aynı açık eğilime sahiptir. Stockholm, Skåne ve Västra Götaland'daki enfeksiyon durumundan geçiyor. Bazı istisnalar dışında ülkenin büyük bir bölümünde olumlu bir gelişme gibi görünüyor. Bu istisnalar bir dereceye kadar varyantlarla bağlantılı görünmektedir” dedi.

Sağlık ve Sosyal İşler Genel Müdürlüğü Krize Masası Başkan Yardımcısı Taha Alexandersson: “İsveç Halk Sağlığı Kurumu'nun anlattıklarını çok görüyoruz: Covid-19 ile hastanede bakılması gereken hasta sayısı azalıyor. Şu anda ülke hastanelerinde bakılan toplam hasta sayısı 500'den az, elimdeki kağıtta 497 hasta var.

- Bu hastalardan 129'u covid-19 nedeniyle solunum cihazı ile yoğun bakımda tedavi ediliyor. Bu, yoğun bakımdaki toplam mevduatın yaklaşık yüzde 30'una tekabül ediyor. Yüzde 70'i covid-19 dışındaki nedenlerle yoğun bakımda bakılıyor. Yaklaşık 4 hafta süren bir trend.

- Bölgeler artan bir konumda devam ediyor. Bakımı son derece zahmetlidir. Kapasiteyi korumak hâlâ büyük bir zorluk, yazın çalışanlara sadece birkaç hafta kaldı” değerlendirmesini yaptı.

İsveç İsveç Halk Sağlığı Kurumu Devlet Epidemiyoloğu Anders Tegnell Korona Covid-19 Värmland Stockholm Skåne Västra Götaland Mutasyon Taha Alexandersson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ