İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 9 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç’te koronavirüsü ve mutasyonlar nedeniyle ölüm ve yeni vakalarda düşüşler görülürken aynı zamanda da belirsizlik sürüyor. Son 24 saatte 9 kişi yaşamını yitirirken 727 yeni vaka görüldü. Toplamda 14 574 kişi yaşamını yitirdi ve 1 083 456 vaka kayıtlara geçti. Hastanelerde 7 544 kişi tedavi gördü ve yoğun bakım ünitelerinde 118 kişinin tedavisine devam ediliyor. 4 084 788 kişi (% 49,9) 1.doz ve 2 066 677 (% 25,2) kişiye de 2.doz aşı uygulandı.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 9 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 9 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 736 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren bugün sabah düzenlediği basın toplantısında Eylül ayına kadar İsveç nüfusunun % 100’nun 1.doz aşıyı almış olacağını açıkladı. Koronadan yeni vakalarda düşüşler gözlenirken çeşitli mustasyonların İsveç’te de görülmesi kuşkuları gideremiyor. İsveç Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Johan Carlson virüsün delta etkisinden söz etti.

Delta varyantı olarak adlandırılan Hindistan'dan gelen yeni korona mutasyonu İsveç Halk Sağlığı Kurumu'nu endişelendiriyor.İsveç Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Genel Müdürü Johan Carlsson, “Yakın gelecekte yaşlıları enfeksiyondan korumak için üçüncü bir doza ihtiyaç duyulabileceğine inanıyoruz. Koruma düzeyini artırmak için yaşlılara ve diğer risk gruplarına biraz daha erken vermeyi düşünebiliriz. Hâlâ hiçbir aşının % 100 koruyucu etkisinin olmadığı bir durum var. Biraz ileri bir tarihte önerebileceğimiz olası bir seçenek var” dedi.

Ayrıca yetkili makam sahibi, risk gruplarına zaten sonbaharda üçüncü bir doz verme olasılığını tartışacaklarını dile getirdi.

Skåne Bölgesi bir basın açıklamasında, yeni teyit edilen covid-19 vakalarının sayısı Skåne'de azalmaya devam ediyor ve bu, zaman içinde ortalama iki hafta içinde de açıkça görülüyor. Skåne Bölgesi'ndeki enfeksiyon kontrol doktoru Eva Melander, “Şu anda tüm rakamlar doğru yönü gösteriyor ama rahat bir nefes almak için henüz çok erken. Bu olumlu eğilimin devam etmesi için bir süredir yürürlükte olan tavsiyeleri takip etmemize yardımcı olmamız gerekir. Şu anda Skåne genelinde azalan bir enfeksiyon yayılımı görmemiz çok olumlu. Gittikçe daha fazla insan tam olarak aşılanıyor, daha fazla açık hava etkinliği ile yaz dönemine doğru ilerliyoruz ve okullar yaz tatilini giriyor. Ancak buna rağmen, Skåne Bölgesinde yüzden fazla kişiye her gün covid-19 teşhisi konduğunu ve bunun henüz tamamen rahatlayamadığımızı gösterdiğini bilmemiz gerekiyor” dedi.

Sağlık veTıbbi Hizmetler Müdür Vekili Johan Bratt, “Sağlık hizmetlerinin artık yeni zorluklarla karşı karşıya olduğumuzu unutmadan şunları yerine getirmeliyiz:

• Tıbbi olarak bekleyebilecekleri değerlendirilen hastalar artık bakımlarını almalıdır.

• Sağlık çalışanları yaz aylarında toparlanmalıdır.

• Aşılama oranı iyidir, ancak yaz boyunca devam ettirilmelidir.

Sağlık ve Tıbbi Hizmetler Müdür Vekili Johan Bratt devamla, “Bu zorlukların ortak paydası, sağlık sektöründe çok sayıda çalışana ihtiyaç duymasıdır. Ayrıca Stockholm Bölgesi, kriz modundan normal moda düşürülüyor, duyurulur” değerlendirmesini yaptı.

İsveç Korona Aşı Sağlık Bakanı Lena Hallengren Sağlık ve Sosyal İşler Genel Müdürlüğü Johan Carlson Sağlık veTıbbi Hizmetler Müdürlüğü Johan Bratt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ