İSVEÇ’TE SON İKİ GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU 11 ÖLÜ

İsveç’te dün koronadan 8 kişi yaşamını yitirirken 504 yeni vaka görüldü. Bugün 3 kişi yaşamını titirdi. 378 yeni vaka tespit edildi. Genel toplamda 14 619 kişi koronadan ölürken 1 088 896 de vaka görüldü. Hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde 64 kişi tedavi görüyor. 4 507 250 (% 55) kişi 1.doz, 2 721 752 (% 33,2) kişiye de 2.doz aşı uygulandı.

İSVEÇ’TE SON İKİ GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU 11 ÖLÜ
İSVEÇ’TE SON İKİ GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU 11 ÖLÜ Admin
Bu içerik 560 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Basına yansıyan haberlere göre, İsveç'te enfeksiyonun yayılmasının hâlâ yolda olduğunu belirtilirken bu nedenle İsveç'in yakında 2. seviyeye yükselebileceği var sayılıyor. Devlet epidemiyoloğu Anders Tegnell konuya ilişkin, “Yakında bir mesaj yayınlayacağız” diyor. Öngörülemeyen bir şey olmazsa, İsveç 1 Temmuz gibi erken bir tarihte 2. seviyeye girebilir, düşüncesi egemen gibi görünüyor.

Anders Tegnell, “Şimdiye kadar istikrarlı bir enfeksiyon yayılımı var ve devam edeceğine inanıyoruz. Ancak bu nedenle, kendimizi güvende hissetmek ve geri adım atmak zorunda kalmamak için nihai kararları olabildiğince geç veriyoruz. Bir sonraki seviyeye girerken kendimizi güvende hissetmemiz gerekir” ifadelerini kullanıyor.

Anders Tegnell basın toplantısında, “İsveç'te vaka sayısında hızlı bir düşüş yaşıyoruz. Grafikte sarsıntılı görünebilir, ancak bunun nedeni rapor almanın zor olması gerçeğinden etkilendik. 14 günlük durum artık o kadar düşük bir seviyede olduğunu gösteriyor ki, toplumda daha düşük bir enfeksiyon yayılımından söz edilen bir konuşmaya dillendirmeye başlıyoruz. Test edilen kişi sayısı hızla azalmakta ve bunun nedeni toplumda enfeksiyonun azalmasıdır. Sağlık üzerindeki baskı azalıyor. Bu çok sevindirici. Enfeksiyonun yayılmasının azalması, birkaç haftadır platoda olan ölü sayısının şimdi azalmasıyla da doğrulanıyor. Bu, uzun süredir sahip olduğumuzdan daha az. Geçen yaz seviyelerine yaklaşmaya başlıyoruz” dedi.

Anders Tegnell, dünyadşi genel durumada, “Dünyanın çoğu yerinde küresel olarak devam eden olumlu gelişme. Düşük seviyede olan Afrika'da ise olası bir artış eğilimi var, ancak düşük bir seviyede görülüyor. Çoğu bölgede sabittir ya da azalmaktadır. Güney Amerika, ABD ve Hindistan gibi ülkeler listenin başında. AB: Burada ayrıca birkaç hafta öncesine kadar çok sabit olan net bir olumlu gelişme var. Elbette mevsimsel bir etki. Ama yine de oldukça geniş bir enfeksiyon yayılımı. Yavaş ama emin adımlarla Avrupa haritası daha düzgün olmaya başlıyor, bu biraz eski bir veri, dolayısıyla İsveç bugünden çok daha kötü etkilenmiş görünüyor” değerlendirmesini yaptı.

İsveç Korona Devlet Epidemiyoloğu Anders Tegnell Afrika Güney Amerika ABD Hindistan AB Aşı Mutasyon Enfeksiyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ