EKREM GÜNGÖR VE AMİR AMDOUNİ İSVEÇ BAROSU’NDAN İHRAÇ EDİLDİ

Savunma avukatları Ekrem Güngör ve Amir Amdouni, bir suç şebekesi soruşturmasında hassas bilgileri sızdırdıkları şüphesiyle savcılar tarafından İsveç Barosu’na şikayet edilmişlerdi. İsveç Barosu yaptığı incelemede savcıları haklı bularak her iki avukatı barodan ihraç etti.

EKREM GÜNGÖR VE AMİR AMDOUNİ İSVEÇ BAROSU’NDAN İHRAÇ EDİLDİ
EKREM GÜNGÖR VE AMİR AMDOUNİ İSVEÇ BAROSU’NDAN İHRAÇ EDİLDİ Admin
Bu içerik 1749 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Expressen gazetesi, Şubat ayında Stefan Bergman ve Södertörn Cumhuriyet Başsavcılığı başsavcısı ve başsavcı yardımcısı Stefan Creutz'un savunma avukatları Ekrem Güngör ve Amir Amdouni'yi Adalet Müfettişliği’ne (Justitiekanslern) ve İsveç Barosu'na şikayet ettiğini ortaya çıkarmıştı.

Raporda, avukatların, suçlu Vårby suç ağı ile ilgili devam eden birkaç soruşturmayla bağlantılı hassas bilgiler sağladığı ve şebekeye ilettikleri yönünde suçlamalar yapılmıştı. Suçlamalar, şifreli Encrochat hizmetinin sohbet günlüklerine dayanıyordu. Rapora göre, "Kral" ve "Prens" takma adlarıyla mesaj yazan avukatlarla bir hesap bağlantısı ortaya çıkarılmıştı.

Vårby suç şebeskesi (Vårbynätverket)'nin çete lideri, diğer şeylerin yanı sıra avukatlara şunları yazmıştı: "Siz bize yardım edin, biz de size yardım edelim."

Encrochat'ın dışında başka bir sohbet günlüğünde, Bahar Köyü Ağı (Spring Village Network) lideri bir üyeye "Birçok davayı düzeltmelerine" yardımcı olduğu için avukat olarak Amir Amdouni'yi avukat olarak seçmeye çağırıyor.

Ekrem Güngör ve Amir Amdouni, genellikle çete davalarında görünen “Devlet” adlı  hukuk büroları kanalıyla çalıştılar. Geçen yıl, hukuk bürosu, devlete yaptıkları çalışmalar yoluyla bir kamu savunucusu olarak 30 milyondan krondan fazla kazanç elde ettiler.

Justitiekanslern (JK) bir ön soruşturma başlatarak, olayı Şubat ayından bu yana soruşturma yürüten İsveç Barosu'na havale etti. İsveç Barosu Çarşamba günkü toplantısında kararını açıkladı: Ekrem Güngör ve Amir Amdouni barodan ihraç edildi.

Gönderilen genelgede kararın "derhal uygulanacağı" belirtiliyor.

İsveç Barosu Avukat Ekrem Güngör Amir Amdouni İhraç Vårby suç şebeskesi İsveç Adalet Müfettişliği Encrochat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ