GÖTEBORG’DA BİR POLİS MEMURU ÖLDÜRÜLDÜ

Çarşamba gecesi Göteborg'daki Hisingen'e bağlı Biskopsgården semtinde bir polis memuru öldürüldü. Batı'daki bölgesel polis şefi Klas Johansson yaptığı açıklamada, "Bu çok trajik bir olay" dedi.

GÖTEBORG’DA BİR POLİS MEMURU ÖLDÜRÜLDÜ
GÖTEBORG’DA BİR POLİS MEMURU ÖLDÜRÜLDÜ Admin
Bu içerik 616 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Çarşamba gecesi bir polis memuru kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafında kurşunlanarak öldürüldü. Bölge polise göre, ateş açıldığında polis memuru Biskopsgården'deki Höstvädersgatan'da birkaç kişiyle konuşuyordu. Olay mahallininde alınan videolar, polis memurunun meslektaşları tarafından hayatını kurtarmak için nasıl savaştığını gösteriyor. Bir klipte, bir polis memuru hayat kurtarma operasyonlarını yürütürken "mücadele, mücadele" ve "Haydi yaşlı adam" sesleri duyuluyor.

Polis arkadaşlarına doğru koşan bir kadın polis memuru, "İş arkadaşı yaralandı, iş arkadaşım vuruldu" diye bağırıyor. Ağır yaralanan polis hastaneye kaldırıldı, ancak hayatı kurtarılamadı. Perşembe günkü basın toplantısında polis, 30'lu yaşlarındaydı ve meslekte nispeten yeniydi, açıklaması yaptı.

Polis ve bir meslektaşı, olay yerinde ateş açma sırasında da görülen bir moped ile bölgeyi dolaşıyuorlardı.

İsveç Emniyet Genel Müdürü Anders Thornberg, gece boyunca yaptığı yazılı açıklamalarda olayla ilgili yorum yaptı. Thornberg, “Akşam saatlerinde bir meslektaşımızın vurularak yaşamını yitirdiği haberini büyük bir üzüntüyle aldık. Düşüncelerimiz aileye, sevdiklerine ve iş arkadaşlarına gönderiyoruzr” dedi.

Ayrıca, suçluyu kovuşturmak için gerekli kaynaklara sahip olduklarından emin olmak için Batı bölgesindeki bölgesel polis şefi ile konuştuğunu da yazıyor. Anders Thornberg, "Polis mesleği risklerle doludur ve bu riskleri en aza indirmeye büyük bir kararlılıkla devam etmeliyiz" yorumunu yapıyor.

İsveç Göteborg Biskopsgården Polis Memur öldürüldü İsveç Emniyet Genel Müdürü Anders Thornberg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ