İSVEÇ’TE KORONADAN 1 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç Halk Sağlığı Kurumu’nun bugün açıkladığı verilere göre koronadan son 24 saatte 1 kişi yaşamını yitirdi. 563 yeni vaka tespit edildi. Genel toplamda 14 630 kişi yaşamını yitirirken 1 090 553 de vaka kayıtlara geçti. Hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde 41 kişi de tedavi görüyor. 4 749 296 (% 58) kişi 1.doz, 3 040 488 (%37,1) kişiye de 2.doz aşı uygulandı.

İSVEÇ’TE KORONADAN 1 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE KORONADAN 1 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 514 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Halk Sağlığı KurumU’nda Bölüm Başkanı olan Sara Byfors, “Burada 0 senaryosunun olası gelişimini çok iyi takip ettiğimizi görüyoruz. Bugün Temmuz'dan Ekim'e kadar aşıları içeren yeni senaryolar yayınladık. Delta varyantı, alfadan yüzde 50 daha yüksek enfektiviteye sahiptir. Ayrıca 1 dozdan sonra delta için daha düşük bir aşı etkisi olduğunu varsaydık, ancak 2 doz için öncekiyle aynı. Üç farklı temas yoğunluğu seviyesi geliştirdik.

Şimdi 2. seviyeye ulaştığımıza dair genel bir değerlendirme yaptık ve hükümetin önlemleri uyarlama planında bir sonraki adım atılabilir. Haftalık yeni vaka sayısı, diğer şeylerin yanı sıra sağlık hizmetlerinde, nüfustaki aşılarda durumun sabit kaldığı dikkate alındı. Uyarlanmış öneriler, örneğin başkalarıyla tanışırken, restoranlarda, mağazalarda ve seyahat ederken geçerlidir” dedi.

Sağlık ve Sosyal İşler Genel Müdürlüğü Halk Sağlığı Danışmanı Iréne Nilsson Carlsson: “Şu anda covid-19 nedeniyle hastaneye kaldırılan sayısı yaklaşık 218 hasta, bunlardan 41'i yoğun bakımda. Nisan'dan bugüne üçüncü dalgada meydana gelen çok hızlı bir düşüş. Yoğun bakımda şu anda 426 solunum cihazı bulunan IVA sitesi mevcut, 344'ü dolu, 41'ı Covid-19 hastası. Bu da ülkedeki yoğun bakım hastalarının yüzde 12'sinin covid hastası olduğu anlamına geliyor. 21 bölgeden 15'inde iva'da covid hastası var. Ulusal mevcut yoğun bakım kapasitesi yüzde 19'dur. Hiçbir bölge kritik veya ciddi etkiler bildirmiyor. 8 bölge önemli etkiler bildirmektedir. Tüm bölgeler kısa ve uzun vadede (birkaç hafta) iyileşme beklemektedir” değerlendirmesini yaptı.

E-Sağlık Kurumu’nun bölüm başkanı Annemieke Ålenius: “Bugün size covid sertifikasını anlatmak için buradayım. Bir covid sertifikası ile covid-19'a karşı aşılandığınızı basit ve güvenli bir şekilde gösterebilirsiniz. Sertifika, Avrupa, AB ve AEA ülkeleri içinde seyahat içindir. Seyahat ettiğiniz ülkede hangi kuralların geçerli olduğunu öğrenmek sizin sorumluluğunuzdadır. Dışişleri Bakanlığı, www.swedenabroad.se adresinde ve ayrıca Seyahate Hazırlık (Resklar) uygulamasında bilgi toplayabilirsiniz. Covid sertifikası almak kolaydır. Ancak hizmetin başladığı ilk gün herkesin bunu yapmaması gerekmiyor. İki covid belge daha yolda. Yazdan sonra gelirler. Covid-19'da negatif sonuç almak için girdiğiniz testlere atıfta bulunması gereken bir belge ve ayrıca kurtarma sertifikasıdır. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi www.covidbevis.se adresinde bulabilirsiniz.” dedi.

İsveç Sivil Savunma ve Acil Durum Planlama Dairesi Özel Danışmanı Svante Werger: “Kurum olarak ortaya koyduğumuz, pandeminin bir bütün olarak toplum üzerindeki sonuçlarına baktığımız genel durum tablosunda, iki hafta önce bildirilenlere kıyasla büyük bir sapma görmüyoruz. Esas olarak pandemi ile paralel olayların riskleri ve şimdi azaltıldığında kısıtlamalara uyum söz konusudur. Pandemi sırasındaki tutumlar üzerine bir çalışma bugün yayınlandı. Amaç pandemi devam etmeden önce öğrenmek, aynı zamanda diğer pandemi ve krizleri de öğrenmek” ifadelerini kullandı.

İsveç Korona İsveç Halk Sağlığı Kurumu Sara Byfors Iréne Nilsson Annemieke Ålenius Svante Werger Aşı Sertifika 1 Temmuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ