ÖREBRO’DA DÜŞEN UÇAKTA 9 KİŞİ ÖLDÜ

Örebro’dan dün akşam saatlerinde kalkan özel bir küçük uçak kalkıştan sonra düştü. Uçak bulunan 8 paraşütçü ve pilot yaşamlarını yitirdiler. DHC-2 Turbo Beaver modelinin pervaneli uçak genellikle Skåne'de kullanılıyor, ancak kazadan önce atlama haftası için Örebro'daki paraşüt kulübüne kiralanmıştı.

ÖREBRO’DA DÜŞEN UÇAKTA 9 KİŞİ ÖLDÜ
ÖREBRO’DA DÜŞEN UÇAKTA 9 KİŞİ ÖLDÜ Admin
Bu içerik 600 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Küçük özel bir uçak Perşembe akşamı saat 19.20 sıralarında Örebro Havalimanı'ndan kalkmak üzereyken çarparak yere çakıldı. Nerikes itfaiye şefi Peo Staberyd, "Ne yazık ki, olay yerine vardığımızda uçağın yandığını gördük. Hayat kurtarma şansımızın neredeyse sıfır olduğunu anladık. Kurtarılacak hayat olmadığını da gördük” dedi.

Düşen uçakta dokuz kişi vardı ki, sekiz paraşütçü ve bir pilot. Hepsi kazada esnasında yaşamlarını yitirdiler. Polis, saat 10.00'da Örebro Belediyesi ve Örebro havalimanı yetkilileri ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Stefan Löfven yeni hükümetini açıklamadan hemen önce, Örebro'daki trajik kaza hakkında birkaç söz daha söyledi. Başbakan, “Onları düşünüyoruz. Tüm yakınlarını ve dostlarını düşünüyoruz. Gönlümüz onların yanındadır” dedi.

Örebro uçak Paraşütçüler düştü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ