BAŞBAKAN STEFAN LÖFVEN KABİNEDE DEĞİŞİKLİK YAPMADI

26 Haziranda İsveç Meclisi’ndeki güven oylamasında düşürülen Sosyal Demokrat Başbakan Stefan Löfven 5 Temmuzda meclisten yeniden güven oyu aldı. Bugün saat 11.00’de düzenlediği basın toplantısında yeni kabineyi açıkladı. Kabinede değişikliğe gitmedi.

BAŞBAKAN STEFAN LÖFVEN KABİNEDE DEĞİŞİKLİK YAPMADI
BAŞBAKAN STEFAN LÖFVEN KABİNEDE DEĞİŞİKLİK YAPMADI Admin
Bu içerik 297 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Başbakan Löfven, 2019 yılında “Ocak Ayı” sözleşmesiyle Merkez Partisi ve Liberallerle 73 madde üzerinde anlaşmıştı. Bu maddelerin birinde yeni yapılacak binalarda kiraların serbest bırakılması da vardı. Bu konu gündeme gelince Sol Parti karşı çıktı. Uzlaşma sağlanamayınca da Sol Parti Başbakan hakkında “Güven Oyu” istedi. İsveç Meclisi’nde yapılan oylamada “Güvensizlik Oyu” alan hükümet düştü.

İsveç Meclis Başkanı yaptığı istişareler sonucunda hükümeti kurmayı eski başbakan Stefan Löfven’e verdi. Meclisten 173 hayır, 116 evet ve 60 da çekimser oy alan Löfven, tekrar başbakan oldu. Hayırcıların 175 ve üstü oy almaları gerekiyordu.

Başbakan düzenlediği basın toplantısında kabineyi açıkladı. Fakat herhangi bir değişikliğe gitmeyerek bakanlar yerinde kaldı. Ticaret ve Sanayi Bakanı olan İbrahim Baylan’a aynı zamanda Köy İşleri Bakanlığı'ndan da sorumlu oldu.

Başbakan Stefan Löfven Kabine İsveç Meclisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ