İSVEÇ’TE KORONADAN SON DÖRT GÜNDE 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İsveç’te Cuma gününden bu yana koronadan 2 kişi yaşamını yitirdi. 669 yeni vaka tespit edildi. Genel toplamda 14 645 ölüm vakası, 1 093 209 vaka kayıtlara geçti. Hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde 22 kişi tedavi görüyor. 31 Ocak 2020 gününden bu yana hastanelerin yoğun bakım ünitelerinden 7 592 kişi iyileşerek çıktı. 5 689 425 (% 69,5) kişi 1.doz, 3 654 556 (%44,6) kişiye de 2.doz aşı uygulandı.

İSVEÇ’TE KORONADAN SON DÖRT GÜNDE 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İSVEÇ’TE KORONADAN SON DÖRT GÜNDE 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 500 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te koronadan ölümlerde büyük düşüşler yaşanırken yeni vakalarda az da olsa bir artış gözleniyor. İsveç Halk Sağlığı Kurumu hükümetle birlikte 15 Temmuzdan itibaren kurallarda bazı gevşetmelere gidebileceklerini açıkladı.

  • Mağazalar, spor salonları ve eğlence yerleri için metrekare kısıtlaması kaldırıldı.
  • Halka açık etkinliklerde ve genel toplantılarda belirlenmiş koltuklara sahip grupların sayısı dörtten sekize çıkarıldı. Şirketler arasında bir metre kuralı devam ediyor.
  • Uzun mesafeli toplu taşıma için yolcu kısıtlamaları kaldırılacak.
  • Belediyelerin belirli yerlerde ikamet yasağı getirme yetkisi kaldırılıyor.

Yurtdışında artan sayıda korona vakalarının ardından İsveç Halk Sağlığı Kurumu, İskandinav ülkeleri dışındaki yurt dışından eve dönen kişilere PCR testleri önermeye karar verdi. İsveçliler de 12 Temmuz ile 31 Ağustos arasında geçerli olan tavsiye kapsamındadır.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu Devlet Epidemiyoloğu Anders Tegnell bir basın açıklamasında, “İsveç Halk Sağlığı Kurumu, gece kulüplerinde, barlarda ve yeni temasların kurulduğu yerlerde yurtdışındaki gece hayatıyla bağlantılı olarak insanların enfekte olduğu çeşitli covid-19 vakalarına ilişkin raporlar aldı. Bu durumun, Covid-19'un ülke içinde yayılmasının şu anda düşük bir seviyede olduğu İsveç'te enfeksiyon ve salgınların yayılma riskini artırıyor. 1 Temmuz'dan itibaren İsveç'e seyahat eden yabancıların en az 72 saatlik bir covid testi sunması gerekiyor. Kural İsveç’e İskandinav ülkeleri içinden gelen bu ülke vatandaşları için geçerli değildir” dedi.

İsveç İsveç Halk Sağlığı Kurumu Anders Tegnell Aşı İskandinavya PCR Test
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ