İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU 4 ÖLÜ

İsveç’te Cuma gününden bu yana koronavirüsünden 4 kişi yaşamını yitirdi. 992 yeni vaka göüldü. Genel toplamda 14 650 kişi öldü ve 1 095 279 vaka tespit edildi. Hastanelerin yoğun bakın ünitelerinde 25 kişi tedavi görüyor. 6 044 491 (% 73,8) kişi 1.doz, 3 820 976 (% 46;7) kişiye de 2.doz aşı uygulandı.

İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU 4 ÖLÜ
İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNÜN KORONA BİLANÇOSU 4 ÖLÜ Admin
Bu içerik 472 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te koronavirüsü vakalarında ve varyantlarında düşüş sürüyor. İsveç'te her iki kişiden daha fazlasının koronavirüse karşı antikorları olduğu yargısına var. İsveç Halk Sağlığı Kurumu'na göre aşının etkisinin olduğu belirtiliyor. Ancak bu konuda  gençler,  yaz aylarında çok fazla rahatlamamaları konusunda uyarılıyorlar. Yetkili kurumların tarafından binlerce kan örneğinde yapılan çalışmalara göre, tüm yaş gruplarında vebaya karşı bağışıklık artıyor. Mayıs ve Haziran ayları arasındaki iki hafta boyunca, 65 ile 95 yaş arasındaki insanlardan alınan kan örneklerinin yüzde 85'inin antikor içerdiği görüldü.

Halk Sağlığı Kurumu birim yöneticisi Mia Brytting, "Sonuç, her şeyden önce, birçoğunda antikor bulunan yaşlılar arasında iyi bir aşı kapsamına sahip olduğumuzdur" diyor. Yaş ilerledikçe, aşılama derecesi gibi antikorların oranı da azalır. 20 ila 64 yaş arasındaki geniş yetişkin grubunda yüzde 52'sinde antikora sahip oldukları dillendiriliyor.

TT’nin haberine göre, Olimpiyat sorumlusu Toshiro Muto, “Yarın başlayıp Cuma günü açılışı yapılacak olan Tokyo'daki yaz oyunlarının son dakikada iptal edilebileceğini göz ardı etmiyoruz. Koronada durumu kötüleşirse ne yapacağımızı gözden geçiriyoruz” diyor.

Japonlar arasındaki enfeksiyon sayısı son zamanlarda arttı ve bu nedenle son zamanlarda Olimpiyatların seyircisiz yapılmasına karar verildi. Daha önce hiçbir ziyaretçinin izin verilmeyeceğine karar verilmişti. Buna rağmen Japon halkı, oyunlardaki tüm katılımcıların - aktif, liderler, yetkililer ve gazeteciler - virüsü Japonya'ya getireceğinden endişe ediyor. Gelenler arasında çok az sayıda vakanın ortaya çıkması kamuoyunu sakinleştirmedi.

İran'da enfeksiyon oranları, yeni kısıtlamalar getirildikçe artıyor. Salı günü, yeni tespit edilen virüs vakalarında bir günlük 27.444 vaka kayde geçti. Aynı zamanda, ülkenin sağlık bakanlığına göre, 250 yeni korona bağlantılı ölüm kaydedildi. Yetkililer daha önce resmi rakamların ortalamanın altında olduğunu kabul etmişti.

İsveç İsveç Halk Sağlığı Kurumu Korona Tokyo Yaz Oyunları İran Aşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ