İSVEÇ, 2,2 MİLYON DOZ YENİ AŞI SİPARİŞ ETTİ

İsveç yeni bir aşı için anlaşma imzaladı. Hükümet, Novavax üreticisinden 2,2 milyon doz sipariş etti. Buna neden olan gerek dünyada gerekse ortaya çıkan ve artan varyantlardaki gelişmeler olarak değerlendiriliyor. İsveç’te de son zamanlarda varyantların kimi bölgelerde beklenenden fazla arttığı belirtiliyor.

İSVEÇ, 2,2 MİLYON DOZ YENİ AŞI SİPARİŞ ETTİ
İSVEÇ, 2,2 MİLYON DOZ YENİ AŞI SİPARİŞ ETTİ Admin
Bu içerik 303 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Hükümeti bir basın açıklaması yaparak, Novavax ilacının Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından onaylanması şartıyla 2022 ile 2023 yılları arasında teslimatların beklendiğini yazdı.

Novavax varyantı, Pfizers ve Modernas gibi mRNA aşılarından ve Astra Zenecas gibi vektör aşılarından farklı olan sözde protein aşısı olarak kabul ediliyor.

BBC’nin bu konuda yaptığı incelemede aşının bir faz 3 çalışmasına göre, covid-19'a karşı % 89 koruma sağladığını yazıyor. Geçen hafta AB, üretici ile 200 milyon doz aşı satın almak için bir anlaşma imzalamıştı.

İsveç’in Värmland Bölgesinde Molkom'daki bir tantra festivalinde 500 katılımcı arasında enfekte olanların sayısı artıyor. İki hafta önce bir tanesinin covid-19 testi pozitif çıktı. Värmland Bölgesi'ne göre şimdi teyit edilen vaka sayısı 92'ye kadar çıktı. Bölge sağlık yetkilileri , Aftonbladet gazetesine yolladıkları bir e-posta iletisinde, "Enfeksiyon takibi devam ediyor ve daha fazla vaka ortaya çıkabilir" diye yazdıkları belirtiliyor.

İsveç Covid-19 koronavirüs varyant aşı Novavax sipariş İsveç Hükümeti Pfizer Moderna mRNA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ