İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN ÖLEN YOK

İsveç’te son 24 saatte koronadan ölüm vakası görülmezken aksine yeni vakalarda artış gözleniyor. Yeni tahminlere göre sonbaharda yeni vakalar yşamı olumsuz etkileyebilir. Son 24 saatte 1 055 yeni vaka tespit edildi. Hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde 31 hasta tedavi görüyor.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN ÖLEN YOK
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN ÖLEN YOK Admin
Bu içerik 598 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te koronavirüs vakalarında ölümlerde yaz mevsimi boyunca büyük düşüşler görülürken aksine yeni vakalarda Temmuz ayının ortalarından itibaren artışlar ön plana çıkıyor. Son 24 saatte ölüm vakası görülmedi ama 1 055 yeni vaka tespit edildi. Bu durumu ortamın gevşetilmesine bağlayan uzmanların sayısı az değil. Genel toplamda 14 658 ölüm ve 1 109 112 vaka kayıtlara geçti.

Aşılama tüm hızıyla devam ediyor. Şimdiye kadar 6 608 479 (% 80,7) kişiye 1.doz aşı uygulanırken 4 714 651 (% 57,6) kişiye de 2.doz aşı yapıldı.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu birim yöneticisi Sara Byfors basın toplantısında, “Enfeksiyonun küresel olarak nasıl yayıldığını biliyoruz. Son haftalarda enfeksiyonun esas olarak Kuzey ve Güney Amerika'da arttığı görülüyor. Yayılma en çok Avrupa'nın güneyinde. Avrupa'daki ölüm sayısının genellikle düşük olduğunu ve bunun büyük ölçüde Avrupa'da devam eden aşı çalışmalarına bağlı olduğuna bağlıyoruz. İsveç'te enfeksiyonun yayılması nispeten düşük, ancak son zamanlarda biraz arttı. 20-49 yaş grubunda enfeksiyon en fazla artan ve aşı kapsamı en düşük olan gruptur, aynı zamanda genellikle diğer insanlarla en fazla teması olanlardır.” ifadelerini kullanıyor.

Sara Byfors devamla, “Aşının işe yaradığını görebiliriz. Şu anda gördüğümüz enfeksiyonun yayılmasının o kadar ciddi sonuçları olmadığını, ancak rapor etmede belirli bir gecikme olduğunu görüyoruz. Ülkeye bakarsanız, ilke olarak ülke genelinde enfeksiyonun yayılmasında bir artış olduğunu görebilirsiniz. Gotland'da, bu yaz Gotland'a çok sayıda ziyaretçinin gelmesi nedeniyle ülkenin diğer bölgelerine kıyasla yüksek bir artış söz konusudur. Birçoğumuz şimdi işe ve okula dönüyor ve genel yönergeler hakkında düşünmek önemlidir. Başlangıçta sakin olun ve yeni enfeksiyon zincirleri başlatmaktan kaçının. Okullar ve birçok üniversite artık yerinde öğretimle geri dönüyor. Enfeksiyonun okulda yayılmasını önlemek için önleyici tedbirler önemlidir: evden çalışabiliyorsanız, yapın. Büyük kalabalıklardan kaçının, mümkünse sporu açık havada yapın” sözlerine yer veriyor.

İsveç İsveç Halk Sağlığı Kurumu Koronavirüs Aşı Sara Byfors Avrupa Amerika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ