BAŞBAKAN STEFAN LÖFVEN KORONAYLA İLGİLİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

İsveç Başbakanı Stefan Löfven saat 15.45 sularında Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı, İsveç Halk Sağlığı Kurumu Başkanıyla bir basın toplantısı yaptı.

BAŞBAKAN STEFAN LÖFVEN KORONAYLA İLGİLİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
BAŞBAKAN STEFAN LÖFVEN KORONAYLA İLGİLİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ Admin
Bu içerik 645 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Başbakan Stefan Löfven basın toplantısında, ”Korona pandemisi hâlâ devam ediyor. Nasıl davranacağımızı bilmemiz için bunu ve hangi kısıtlamaların geçerli olduğunu hatırlamamız önemlidir. Şimdi vaka sayısının arttığını görüyoruz. aşıların ilerlemekte olduğunu ancak enfeksiyonun yayılmasının artık düşük seviyelerde olmadığını görüyoruz. Bu, aşılanmış olan sizler için de geçerlidir. Artan korumanız var ancak enfeksiyonun yayılmasının artmasına katkıda bulunmamalısınız

Hükümet, kötüleşen bir durum veya yeni salgınlar durumunda İsveç'in iyi hazırlanması gerektiğinden endişe duymaktadır. Stefan Löfven, hem covid-19 yasasının hem de restoranlardaki geçici enfeksiyon kontrol önlemlerinin Ocak 2022'ye kadar uzatılmasının önerildiği bir yasa tasarısı üzerinde karar kıldık” diyor.

Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren mevcut kısıtlamaları hatırlatarak söz başlıyor. Bakan, ”Diğer şeylerin yanı sıra, halka açık ve özel toplantılar, parti büyüklüğü ve porsiyonlarla ilgili kısıtlamaları unutmayınız. Enfeksiyonun yayılmasını önlemek için çalışmaya devam etmeliyiz. İsveç, Avrupa'da ölüm oranının en düşük olduğu ülkelerden biri olmasına rağmen, pandemi hala devam ediyor. İsveç Halk Sağlığı Kurumu, bu yıl sonbahar ve kış aylarında enfeksiyon ve kümelenme salgınlarının artan yayılma risklerini analiz ediyor. Özellikle aşılanmamış bireyler ve gruplar arasında önemli bir salgın riski olduğunu değerlendirirler. Bu nedenle, sürekli teyakkuz gereklidir. Kısıtlamaları en kısa sürede kaldırmaya devam edebilmek istiyoruz. Aynı zamanda, FoHM'nin yeni salgın riskleri hakkındaki sonuçlarını da göz ardı edemeyiz. 16 ve 17 yaşındakilerin aşılanması için daha fazla bölge kapılarını açtı. 17 yaşındaki kızım ilk aşısını kısa süre önce aldığı için mutluyum ve umarım daha fazla insan bu fırsattan yararlanır” ifadelerini kullandı.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü Johan Carlsson, ”Ne yazık ki, dünyanın birçok ülkesinde hâlâ güçlü bir enfeksiyon yayılımı görüyoruz. Salgın yaşıyor ve iyi durumda. Avrupa'da da enfeksiyonun özellikle aşısızlar arasında yayılması arttığı görülüyor. Yurtdışında enfekte olan çok sayıda vaka görüyoruz. Bu nedenle, yurtdışındayken test için geçerli olan düzenlemeleri size hatırlatmak isterim. 18 ila 29 yaşındakilerin yüzde 60'ı ilk doz aşıyı aldı. Daha ileri yaşlarda bile aşılanmamış yüzbinlerce insan var. Bu durum endişe vericidir” görüşünü dillendirdi.

Başbakan Stefan Löfven herkesi aşı olmaya çağırıyoruz. Bu salgının sona ereceği bir zamanın geleceğini biliyoruz, ancak henüz bitmedi” dedi.

Basın toplantısı çeşitli soruların yanıtlanmasıyla son buldu.

İsveç Başbkan Stefan Löfven Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren İsveç Halk Sağlığı Kurumu Johan Carlsson Korona
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ