İSVEÇ’TE VE İSPANYA’DA UYUŞTURUCU ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ

İsveç ve İspanya’da birbirleriyle bağlantılı bir uyturucu çetesi eşzamanlı baskınlarla çökertildi. Toplamda 71 kişi gözaltına alındı. Çetenin 50 cinayetten sorumlu olduğu da belirtiliyor.

İSVEÇ’TE VE İSPANYA’DA UYUŞTURUCU ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ
İSVEÇ’TE VE İSPANYA’DA UYUŞTURUCU ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ Admin
Bu içerik 826 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İspanyol yetkililer bir basın açıklamasında, İsveç ve İspanyol polisinin her iki ülkede de aktif olan uyuşturucu çetesine yönelik eşzamanlı baskınlarda 71 kişiyle birlikte büyük bir uyuşturucu çetesinin çökertildiğini yazdı. Gözaltına alınanların, başta İspanya olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde uyuşturucu ticareti yapan ve satan İsveç, Polonya ve İspanya'dan kişiler olduğu söyleniyor. İspanyol makamları tarafından aranan bir İsveç vatandaşı Brezilya'da tutuklandığı da açıklandı.

Basında yer alan haberlere göre, dört aşamada gerçekleşen operasyon, İsveç makamları tarafından aranan birkaç kişiyle bağlantılı olarak 2018'in sonunda başladı. Aranan insanlar, büyük miktarda uyuşturucu satın almak için İsveç ve İspanya arasında düzenli olarak seyahat etmiş olmalılar denildi. İnsanların ayrıca Stockholm ve Göteborg'daki uyuşturucu ticaretini kontrol eden suç şebekeleriyle bağlantılarının olduğu da vurgulandı.

İsveç Polise göre, İsveç'teki 50 uyuşturucu bağlantılı cinayetin arkasında bu ağ var. Operasyon sırasında polis, uyuşturucu ligiyle bağlantılı iki tonun biraz üzerinde esrar ve büyük miktarda kokain, amfetamin ve eroin ele geçirdi.

Operasyon başladığında aranan kişiler Malaga ve Barselona'ya kadar takip edildi. Polisin kişileri tespit edip İsveç'teki suç ağlarıyla ilişkilendirebilmesiyle bağlantılı olarak, Europol bünyesinde bir operasyonel grup kuruldu.

Çetenin gezi tekneleri ve sörf tahtaları yardımıyla Fas'tan İspanya'ya uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı söyleniyor. Diğer şeylerin yanı sıra, uyuşturucular eğlence teknelerinin gövdesinin altına gizlenmiş oldukları belirtiliyor.

Uyuşturucular daha sonra, Alicante'deki Torrevieja'da ve Malaga'daki San Pedro Alcántara'da ofisleri bulunan bir nakliye şirketi aracılığıyla İspanya'dan İsveç'e kaçırılıyor.

İsveç İspanya Uyuşturucu Çetesi Çökertildi İsveç Polisi İspanyol Polisi Europol Fas Alicante Stockholm Göteborg Malaga Kokain Amfetamin Esrar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ