TENSTA’DA İKİ KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

Stockholm’un kuzeybatı semti Tensta’da dün gece 20'li yaşlarında iki kişi bir tunel girişinde silahlı saldırıya uğradılar. Ağır yaralanan kişiler daha sonra yaşamlarını yitirdiler. Saldırgan olay yerinden elektrikli bir scooter araç ile kaçmış olduğu tahmin ediliyor.

TENSTA’DA İKİ KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ
TENSTA’DA İKİ KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ Admin
Bu içerik 480 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Polise, Pazartesi akşamı saat 22.00'den kısa bir süre sonra Stockholm'un kuzeybatısı semti Tensta'da silahlı saldırı haber verildi. Silah seslerine yönelik ihbarın ardından ardından bölgeye gelen ekipler, bölgedeki bir geçitte iki ağır yaralı kişi buldu. Olaydan kısa bir süre sonra bir görgü tanığı, yerde  yatan iki kişi görd,ü,n, tamamen kan içinde olduklarını söyledi.

Aftonbladet'in verdiği bilgiye göre, olası tetikçi olay yerinden elektrikli bir scooter ile kaçmış olduğu tahmin ediliyor. Yaralılardan birinin yanında elektrikli scooter de vardı. Yerde yatan yaralı kişi  acil bakıma alındığında sırtında can yeleği olduğu görüldü. Yele çıkartılarak tedavi yapıldı ma kurtarılamadı.

Salı gecesi saat 3'ten hemen önce polis, her ikisi de 20'li yaşlarında olan erkeklerin yaralarından dolayı yaşamlarını yitirdiklerini açıkladı. Durum hakkında yakınlarına haber verildi.

Polis, gece saatlerinde bölgede çok sayıda devriye gezdi. Ağır silahlı görev gücü de olay yerindeydi ve şüpheli faillerin yakalanmasına yardım etti. Salı sabahı 06.30'da polis teknisyenleri olay yerinde hazır ve barikatlar kaldırıldı. Metro kısa bir süre trafiğe durduruldu.

Stockholm polis sözcüsü Per Fahlström, “Bugün sahada genişletilmiş bir polis kaynağımız var., hem güvenliği sağlamak hem de suçu araştırmak ve bir şeyler gören ve duyan insanlar hakkında bilgi almak için orada bulunuyorlar” diyor.

Olay ile ilgili şimdiye kadar hiç kimse tutuklanmadı.

Basına yansıyan haberlere göre Pazartesi gecesi Linköping ve Göteborg’da da silah sesleri duyuldu.

Stockholm Tensta Cinayet silahlı saldırı Stockholm Polisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ