GÄVLE BÖLGESİ YAĞMURA TESLİM OLDU

Gävle bölgesinde bir günde iki aylık yağmur yağdı. Dün bir metrekaraye 161 mm yağmur düştü. Bu nedenle okulların açılışı ertelendi, yollar sular altında kaldı ve arabalar suda mahsur kaldı. Bir apartmanın duvarının bazı bölümlerinin çökmesi üzerine tahliye edildi. Gece boyunca Gävle bölgesinde yaşayanların dışarı çıkmamaları konusunda uyarıldı.

GÄVLE BÖLGESİ YAĞMURA TESLİM OLDU
GÄVLE BÖLGESİ YAĞMURA TESLİM OLDU Admin
Bu içerik 491 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Son bir haftadır İsveç’in batı,orta ve kuzey bölgelerinde yağışlar etkili oldu. En fazla yağış olan Gävle bölgesi ve Dalarna oldu. Dün Gävle Bölgesine 161 mm yağış düştü. Yollar, köprüler, evler ve arabalar sular altında kaldı. SMHI meteoroloji uzmanı Therese Fougman, ”20 yıllık kariyerimde bu kadar çok yağmur yağdığını hatırlamıyorum” diyor.

Gävle bölgesi ve Dalarna'yı vuran şiddetli yağışların ardından sigorta şirketlerine tazminat talepleriyle ilgili çok sayıda telefon geldi. Raporlar, diğer şeylerin yanı sıra su basmış bodrum katları, girişler ve arabaların yanı sıra sızan çatılarla ilgili olduğu belirtiliyor.

Gävleborg'daki Länsförsäkringar'da hasar tespit uzmanı Jens Liljeby, ”İnsanalr sürekli arıyorlar. İnternet ve telefon üzerinden sürekli hasar bildirimleri geliyor. Tüm kaynaklarımızı seferber ettik, ancak hâlâ bir kuyruk var diyor ve ekliyor: ”Hasarı internet üzerinden bildirmelerini öneriyoruz ve sırayla herkesle iletişime geçeceğiz. Herkesle birkaç gün içinde iletişime geçilecektir” diyor

Ayrıca, Länsförsäkringar ayrıca müşterilerini, sigorta şirketinden yardım beklerken mümkün olduğu kadar çok mülk tasarrufu yapmaya ve eğer fırsat bulurlarsa bodrumdan suyu kendileri pompalamaya teşvik ediyor.

Gästrike kurtarma servisi iç görevlisi Lars Milnehav, ”İnsanlar dikkatli olursa minnettarız, birçok viyadük hâlâ sular altında kaldı ve rögar kapakları taştı. Polis mümkün olduğunca yolları kapatmaya çalışıyor” diyor.

Gece ve sabah, kurtarma servisi Gävleborg kenti çevresinde su hasarı hakkında yaklaşık yüz alarm aldığı belirtiliyor.

İsveç Gävle Dalarna Yağmur sel su baskınları Meteoroloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ