ESLÖV’DE BIÇAKLANAN ÖĞRETMENİN DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYOR

İsveç’in güney bölgesi yerleşim yeri Eslöv’de dün 15 yaşında aynı okulun öğrencisi tarafından bıçaklanan bir öğretmenin sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Saldırı sabah saatlerinde okulun ilk açıldığı gün gerçekleştirilmişti.

ESLÖV’DE BIÇAKLANAN ÖĞRETMENİN DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYOR
ESLÖV’DE BIÇAKLANAN ÖĞRETMENİN DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYOR Admin
Bu içerik 341 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Olaya çok yakından tanıklık eden iki öğrenci 14 yaşındaki Mohammad ve 13 yaşındaki Isak, saldırıdan saniyeler önce eylemi gerçekleştiren öğrenciyi görmüşlerdi. Öğrenciler bir öğretmenin nasıl bıçakladığına tanık oldular . Isak, “Öğretmenin kolunu tuttu ve birkaç kez karnından bıçakladı” diyerek olayın gelişme sürecini anlatıyor.

15 yaşındaki saldırgan öğrenciyle koridorda karşılanan Muhamed ve Isak olayı şöyle anlatıyorlar. Muhammed, ““Ipad'imi bir öğretmene verdim. Sonra siyah askeri giysili ve miğferli bir adam geldi. Kaskın üzerinde bir iskelet vardı. Kaskında kamera varmış gibi gördüm.İlk başta bunun bir tür şaka olduğunu düşündüm. Ancak maskeli kişi hemen yanından geçerek doğruca bir öğretmenin yanına gitti. Öğretmenin kolunu tuttu - havaya kaldırdı - ve karnından bıçakladı. Karnından birkaç kez bıçaklanan öğretmen ‘Oh, oh, oh"’ diye bağırdı. Sonra arkadaşım ve ben kaçtık. Bir sürü çocuk gördük ve onlara koşmalarını söyledik” ifadelerini kullanıyor.

Olayın oldukça etkisinde kalan iki çocuk şoku tam olarak atlatamamışa benziyorlar. Isak, “Bunu çok düşünmemeye çalışıyorum. Hayatta kalmaya çalışıyorum ve öğretmenin iyi olacağını umuyorum" diyor.

Mohammad, “Bundan sonra okulda kendini güvende hissedemeyeceğim. Birçoğunun okula gelmek istemeyecektir” diyor.

Aftonbladet gazetesine konuşan Başbakan Stefan Löfven, “Eslöv'de bir okul çalışanına yapılan saldırının korkunç bir olaydır. Okul herkes için güvenli bir yer olmalı" değerlendirmesini yapıyor.

Saldırıyı gerçekleştiren öğrenci hakkında polis hiç bilgi vermiyor.

İsveç Eslöv Bıçaklı saldırı öğretmen öğrenci cinayete teşebbüs Güney Bölge Polisi Eslöv Belediyesi Başbakan Stefan Löfven
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ