MÄRSTA’DA ARABA GARAJINDA YANGIN ÇIKTI

Stockholm'un kuzeyindeki Märsta semtinde bilinmeyen bir nedenle bir garajda yangın başladı. 200'e yakın araç hasar gördü. Attunda İtfaiye Müdürü Kurt Holm, ”Garaja tamamen zarar veriyor, sonunda çökecek” diyor.

MÄRSTA’DA ARABA GARAJINDA YANGIN ÇIKTI
MÄRSTA’DA ARABA GARAJINDA YANGIN ÇIKTI Admin
Bu içerik 294 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Märsta'daki bir garajdan çıkan dumanla ilgili alarm, Perşembe gecesi saat 02'den sonra Attunda İtfaiyesine ulaştı. İhbarda en az 100 arabanın yanmakta olduğu bilgisi verildi. Olay yerine gelen itfaiye ekibi yangının çok kapsamlı ve tüm garajı sardığını gördü.

Attunda İtfaiye ekip şefi Magnus Bengtsson, “Yüksek fırın gibi, tam yanıyor. Dışarıdan elinizden geldiğince söndürmeye çalışıyorsunuz. Yaklaşamıyoruz, hava çok sıcak” dedi. Yangın saat 03:00'te tüm şiddetiyle sürüyordu.

Araba garajının toprak üstünde iki katlı olduğu belirtilirken, Attunda İtfaiye Müdürü Kurt Holm, “Orada çok şey oldu. Garajda yaklaşık 200 araba vardı. Bu durumda garaja tamamen zarar verdiğini görüyoruz. Garaj sonunda çökecek” ifadelerini kullanıyor.

Polis, maddi hasarla ilgili ön soruşturma başlattı. Tanıklarla görüşüldü, ancak teknik inceleme yangın söndürüldükten ve alan soğuduktan sonra yapılabilir olduğu belirtildi.

Stockholm Polisi basın sözcüsü Ola Österling, “Teknik soruşturmanın ya da sorgulamada söylenenlerin ceza sınıflandırmasını değiştirip değiştirmediğini göreceğiz” dedi.

Henüz kuşkulu bulunmuyor ve kimse tutuklanmadı.

Stockholm Märsta araba garajı yangın Attunda İtfaiyesi Stockholm Polisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ