CHARLOTTE VON ESSEN İSTİHBARAT BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ

İsveç İstihbarat Teşkilatı’nın (Säpo) yeni başkanı belli oldu. Säpo Başkanlığına Charlotte Von Essen başkan olarak atandı. İsveç’tebu istihbaratta bir ilk anlamına geliyor. Säpo eski başkanı Klas Friberg özel nedenlerle görevinden affını istemişti.

CHARLOTTE VON ESSEN İSTİHBARAT BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
CHARLOTTE VON ESSEN İSTİHBARAT BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ Admin
Bu içerik 584 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Klas Friberg, Mart 2018'de Säpo şefliği görevinde mevcut Emniyet Genel Müdürlüğüne atanan Anders Thornberg'in yerini göreve başlamıştı. Görevde üç buçuk yıl kalan Friberg özel nedenlerle görevden affını isteyerek istiifa etmişti. Hükümet, son yıllarda Säpo başkan yardımcısı Charlotte von Essen'i İsveç İstihbarat Teşkilatı'nın yeni başkanı olarak atadı. Bu önemli göreve ilk kez bir kadın atanmış oldu.

SVT’nin haberine göre, İçişleri Bakanı Mikael Damberg düzenlediği basın toplantısında, Charlotte'un otoriteyi ve operasyonel eylemleri yönetme konusundaki geniş deneyiminin onu göreve çok uygun hale getirdiğini söyledi.

Charlotte von Essen'in arkasında Adalet Bakanlığı'nda çalıştığı uzun yılları da var. Orada 2001 yılında hukuk uzmanı olarak işe başladı ve 2009'da Bakanlık Başdanışmanı ve 2011'de Başyargıç oldu. Charlotte von Essen yeni görevini 1 Ekim'de devralacak.

İsveç İsveç İstihbarat Teşkilatı Yeni Başkan Charlotte von Essen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ