İSVEÇ HÜKÜMETİ’NDEN VERGİ İNDİRİMİ ATAĞI

İsveç Hükümeti vergide az da olsa bir indirime gidiyor. Gelecek yıl cüzdanlarımızda daha fazla para görebileceğiz. Hükümet birkaç vergi indirimi teklifi sunuyor. Maliye Bakanı Magdalena Andersson'a göre, bunlar öncelikle düşük ve orta gelirlileri hedefliyor. Bakan, ”Pandemiden sonra İsveç'i bu şekilde ileriye götürüyoruz” ifadelerini kullanıyor.

İSVEÇ HÜKÜMETİ’NDEN VERGİ İNDİRİMİ ATAĞI
İSVEÇ HÜKÜMETİ’NDEN VERGİ İNDİRİMİ ATAĞI Admin
Bu içerik 876 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Çarşamba sabahı, Maliye Bakanı Magdalena Andersson düzenlediği basın toplantısında, İsveçlilerin satın alma gücünü canlandırmak için üç farklı vergi indirimi sundu. Andersson'a göre, değişiklikler 7,5 milyon kişiyi etkiliyor. Andersson, ”Az ve orta gelirli insanların cüzdanlarında daha fazla para olduğunda, kafelerde daha fazla kahve satılır, restoranlarda daha fazla yiyecek olur ve daha fazla insan kuaförü ziyaret ederek kendilerini ödüllendirebilir. O zaman çalışma fırsatı bulan daha fazla insan sosyal yaşama katılır.” diyor.

Önerilerden biri, 1 Ocak'ta uygulamaya konan vergi indiriminin güçlendirilmesini amaçlanıyor. Hükümetten yapılan basın açıklamasına göre, 2022'de çoğu çalışan için 2.820 kron indirimli vergi sağlayacaktır. Bakan göre, ”Bunun önemli bir kısmı, daha fazla insanın katılıp İsveç'i krizden çıkarabilmesi için istihdamı artırmaktır” yorumu geliyor.

Hükümet ayrıca kazanılan gelir ile hastalık ödeneği arasındaki vergi farkını da ortadan kaldırmak istiyor. Maliye Bakan Yardımcısı Åsa Lindhagen (MP) bir yorumda, ”Bu gelirler üzerinden vergi tahsilatı, kazanılan gelire kıyasla hâlâ önemli ölçüde yüksektir. Bu farkı ortadan kaldırmanın zamanının geldi” diyor.

Hükümet ayrıca işsizlik sigortası fonuna yapılacak katkı için vergi indirimi teklif ediyor. Yatırım, yılda yaklaşık 400 kron vergi indirimi anlamına gelir. Toplamda, üç teklifin maliyetinin 10 milyar kronun (SEK) biraz üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

İsveç İsveç Hükümeti Maliye Bakanı Magdalena Andersson vergi Vergi indirimi Pandemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ