VÄRNAMO VE HELSİNGBORG’DA PATLAMALAR MEYDANA GELDİ

Bu gece İsveç’in iki yerleşim yerinde patlamalar meydana geldii Värnamo'da meydana gelen patlamada bir kişi ağır yaralandı. Helsingborg’da binalar hasar gördü. Polis daha fazla patlama olabileceğinden şüpheleniyor. İnsanlar tahliye ediliyor ve ulusal bomba ekipleri çağrıldı.

VÄRNAMO VE HELSİNGBORG’DA PATLAMALAR MEYDANA GELDİ
VÄRNAMO VE HELSİNGBORG’DA PATLAMALAR MEYDANA GELDİ Admin
Bu içerik 534 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Värnamo’da gece 03.00 sularında bir yerleşim yerinde şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamada bir kişi ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralı daha sonra yaşamını yitirdi. Polise göre patlama bir araba garajında ya da çok yakınında oldu. Yaralı kişi garaj yakınında bulundu. Polis sözcüsü Thomas Agnevik, ”Sahadayız ve polise işlerinde yardımcı oluyoruz” derken  Värnamo'nun kurtarma servisindeki yönetim operatörü, ”Bir şey patladı, ancak tam olarak ne olduğuna dair hiçbir ayrıntıya sahip değiliz” diyor.

Yaralı kişi hastaneye geldiğinde, sağlık personeli yaralı kişinin kıyafetlerinde bilinmeyen bir nesne bulduklarını belirttiler. Thomas Agnevik,”Patlayıcı bir nesne olduğunu göz ardı edemeyiz” diyor. Hastanede polis önlem aldı ve nesne acil servisteki kapalı bir odada saklanıyor.

Thomas Agnevik devamla, “Ulusal bomba imha ekibi, kişinin kıyafetlerinde bulunan nesneyi araştırıyor” diye ekliyor.  Saat 06.48'de polis, bomba imha ekiplerinin lamba olduğu ortaya çıkan cismi incelediğini duyurdu.

Polis, 01.32'de Helsingborg’un Norra Ljunggatan'daki patlama konusunda ihbar aldı. Olay yerine gelen polis ekipleri patlamada bir apartmanın girişi kullanılamaz hale gelirken, herhangi bir yaralanma olmadığını belirttiler.

Polis, gece boyunca Ulusal Bomba Koruma Teşkilatından bomba teknisyenlerini beklerken tanıkları sorguladı ve mülkün dışını da kordona aldı. Olay yerinde olan  bir görgü tanığının belirttiğine göre bomba uzmanları 03.40'ta geldiler.

Yerel basının haberlerine göre binanın giriş kapısının tamamen havaya uçtuğunu ve merdiven boşluğunun kendisinde ve apartman kapılarında da hasar var. Ayrıca karşıdaki evin birçok penceresi patlamış ve her yerde kırık camlar var. Bir bölge sakini, tüm evin patlamayla sarsıldığını söylüyor: “Dışarı çıktığımızda duman gördük ve barut gibi kokuyordu.”

Sabah saat 5'te sitedeki barikatlar kaldırıldı. Ulusal bomba ekipleri ve adli tıp teknisyenleri olay yerinde bir süre daha kaldılar. Polis görgü tanıklarından bilgi toplamaya devam ediyor. Henüz herhangi bir şüpheli ya da tutuklama yok.

İsveç Värnamo Patlama Helsingborg Bomba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ