İSVEÇ, ÜLKEYE GEÇİCİ SEYAHATLERİ YUMUŞATMAYI PLANLIYOR

Hükümet bugün İsveç'e giriş yasağının uzatılmasına ilişkin yeni bir değerlendirme yapacak. İçişleri Bakanı Mikael Damberg, ”ABD, İsrail ve diğer dört ülke artık dışlanmayacak” diyor.

İSVEÇ, ÜLKEYE GEÇİCİ SEYAHATLERİ YUMUŞATMAYI PLANLIYOR
İSVEÇ, ÜLKEYE GEÇİCİ SEYAHATLERİ YUMUŞATMAYI PLANLIYOR Admin
Bu içerik 689 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Hükümeti bugün İsveç'e geçici giriş yasağına ilişkin yönetmelikte değişiklik yapılmasına karar veriyor. 6 Eylül'de yürürlüğe girecek olan yeni karar ve aksi belirtilmedikçe 31 Ekim'e kadar geçerliliğini koruyacaktır.

TT’nin verdiği habere göre, arka planda, Üye Devletlere geçici giriş yasağındaki değişikliklere ilişkin yeni AB tavsiyeleri yer almaktadır. İsveç her zaman bu tür tavsiyelere uymuştur. Geçici giriş yasağı, Herhangi bir AB ya da AEA devleti ya da İsviçre dışındaki bir ülkeden seyahat eden bir yabancının İsveç'e girişinin reddedilebileceği anlamına geliyordu.

Ancak yönetmeliğin ekinde bazı ülkeler yasaktan muaf tutuldu. Ancak şimdi ABD, İsrail, Kosova, Lübnan, Karadağ ve kuzey Makedonya bu ekten çıkarılıyor.

İçişleri Bakanı Mikael Damberg,”İsrail çok fazla aşı çalışmasıyla erken çıktı, ancak aşılanmamış büyük gruplar da var ve orada büyük bir enfeksiyon yayılımı var” diyor.

Hükümetin bugünkü kararıyla altı ülkede yaşayan insanlar sırf orada yaşadıkları için seyahat yasağından muaf olmayacak. Ancak, örneğin İsveç'te oturma izni varsa, özel ihtiyaçları varsa veya gerekli işleri yapmak zorundaysalar, yine de başka istisnalar kapsamında olabilirler.

Damberg devamla, ”İsveç'in yakın ilişki içinde olduğu birkaç ülke var. hükümetin şimdi bazı üçüncü ülkelerde tam aşılı sakinleri muaf tutma olasılığını araştıracağız. Öncelikle İngiltere’yi düşünüyorum ama aynı zamanda Birleşik Devletler'i de düşünüyorum. Her ne kadar gerek Birleşik Devletler daha karmaşık olsa da vegerekse  birçok eyalet çok farklı kurallara sahip olsa da” ifadelerine yer veriyor.

İsveç seyahat kısıtlamalar İçişleri Bakanı Mikael Damberg İngiltere İsrail Amerika Birleşik Devletleri AB
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ