VÄRNAMO’DAKİ PATLAMA YÖN DEĞİŞTİRDİ

Värnamo'nun merkezindeki meydana gelen güçlü bir patlamanın ardından ölen kişinin36 yaşındaki biri olduğu açıklandı. Kişi bir garaj yolunda ağır yaralı halde bulunmuştu. Polisin yaptığı incelemeler ve teknik araştırmalar sonucuna göre, kişinin başka bir kişiye karşı bombalı saldırı yapmak için olay yerinde olduğu, ancak bir şeylerin ters gittiği ve üzerindeki patlayıcı yükün patladığı yönünde.

VÄRNAMO’DAKİ PATLAMA YÖN DEĞİŞTİRDİ
VÄRNAMO’DAKİ PATLAMA YÖN DEĞİŞTİRDİ Admin
Bu içerik 475 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Expressen gazetesine göre, kişi Bandidos'la bağlantılı. Värnamo'daki polis operasyon koordinatörü Johan Borg.”Bunu suç çevrelerinde bir çözüm olarak görüyoruz” diyor. 25 Ağustos’ta motosiklet Kulübü Bandidos mensubu bir kişi Linköping’de öğle saatlerinde bir alışveriş merkezinin lokantasında başaına kurşun sıkılarak öldürülmüştü.

Gecenin bir yarısı, Värnamo'nun merkezindeki sakinler, Lasarettsgatan'da yüksek sesli bir patlama alarmı verdi. Mevcut adrese birkaç birim çağrıldı. Polise ihbar 03.08'de geliyor. Olay yerine ulaşan polis ekibi bir apartmanın garajında ağır yaralı bir kişi buldular. Ambülansla Värnamo hastanesine götürülen ağır yaralı kısa bir süre sonra yaşamını yitirdi..

Polisin teorisi, kişinin başka bir kişiye karşı bir bombalı saldırı yapmak için olay yerinde olduğu yönünde. Ama bir şeyler ters gitmiş olmalı ki giydiği patlayıcı madde yüklü yelek patlamış.

Värnamo'daki poliste operasyon koordinatörü Johan Borg, ”Üzerinde çalıştığımız bir hipotez, patlayan ve yakındaki bir sakini hedef alan bir tür patlayıcı olduğu yönündedir” ifadelerini kullanıyor.

Värnamo Patlama Bomba Lasarettsgata Bandidos Linköping Canlı Bomba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ