İSVEÇ’TE BUGÜNDE KORONADAN ÖLÜM VAKASI GÖRÜLMEDİ

İsveç’te son iki gündür koronadan herhangi bir ölüm vakası tespit edilmedi ama 1 214 yeni vaka görüldü. Şimdiye kadar 14 692 ölüm ve 1 129 131 vaka kayıtlara geçti. Yeni vakalarda artışlar gözlemleniyor.

İSVEÇ’TE BUGÜNDE KORONADAN ÖLÜM VAKASI GÖRÜLMEDİ
İSVEÇ’TE BUGÜNDE KORONADAN ÖLÜM VAKASI GÖRÜLMEDİ Admin
Bu içerik 376 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te son iki gündür koronadan herhangi bir ölüm vakası tespit edilmedi ama 1 214 yeni vaka görüldü. Şimdiye kadar 14 692 ölüm ve 1 129 131 vaka kayıtlara geçti. Yeni vakalarda artışlar gözlemleniyor. Hastanelerin yoğun bakım servislerinde 48 kişi tedavi görüyor. Yoğun bakımdam şimdiye kadar 7 830 kişi iyileşerek ayrıldı.

İsveç’te aşılama çalışmaları devam ediyor. 6 724 794 (% 82,1) kişi 1.doz, 5 797 244 (% 70,8) kişiye de 2.doz aşı uygulandı. 16-17 yaş grubunda ise 197 717 (% 55,4) genç 1.doz, 21 813 (% 6,2) genç de 2.doz aşı oldu.

İsveç Halk Sağlığı Kurumu'nda Devlet Epidemiyolog yardımcısı Karin Tegmark Wisell, bugünkü basın toplantısına, kurumun aşılanma, semptomların test edilmesi ve mesafeyi koruma konusundaki öncelikli mesajını tekrarlayarak başladı. Wisell, “Sizlere epidemiyolojik gelişmeler hakkında bilgiler vereceğim” dedi.

Wisell devamla, “Küresel düzeyde, son haftalarda geniş bir enfeksiyon yayılımı olmuştur. Son bir haftada biraz artmış gibi görünüyor. Enfeksiyonun küresel çapta yayılması, şu anda dünya çapında gerçekten yüksek seviyelerde bulunuyor.

-- AB ve AÇA'da nispeten yüksek bir seviyedeydik ancak geçen baharla aynı seviyede değildik. Avrupa düzeyinde bir platodaydı ancak artmış gibi görünmüyor.

- Avrupa'da değişen bir tablo görebiliyoruz. Farklı ülkeler yukarı ve aşağı gider.

--Vakaların görülme sıklığına 14 günlük periyotlarda da bakmak mümkün.

--Geçen ay boyunca İsveç, Avrupa'daki diğer ülkelerle karşılaştırıldığında nispeten düşük 14 günlük düşme insidansına sahipti.

--Diğer ülkeler, ilkbaharda neredeyse daha önce olduğu kadar yüksek enfeksiyon seviyelerine sahipti.

- Avrupa'da bir enfeksiyon yayılımı var, farklı görünüyor, İsveç dışına taşınırsanız bu durumun farkında olmalısınız.

--Haftalık ölümler ise Avrupa için farklı görünüyor. Orada, rakam temelde tüm Avrupa için düşük.

- Ancak bazı ülkeler biraz öne çıkıyor” değerlendirmesini yaptı.

Skånska Dagbladet, sonbahar döneminin başlangıcından bu yana Höör'deki Ringsjöskolan'da yaklaşık 50 öğrenciye koronavirüs bulaştığını yazıyor. Belediyede çocuk ve eğitim sorumlusu Cecilia Palmqvist, durumun özellikle hastalanan öğrenciler için çok zor olduğunu söylüyor. Bazı sınıflar uzaktan eğitime geçmek zorunda kaldı ve yerinde olanların okulda özgürce hareket etmelerine izin verilmedi.

Cecilia Palmqvist gazeteye verdiği demeçte, “Okul binası tüm öğrencilerin birbiriyle karşılaşmaması için farklı bölgelere ayrılmış. Okulun yeniden düzenlenmesi için zamana sahip olması için tüm öğrencilere bir gün izin verildi. Bu öğretimi telafi etmek için okuldaki bahar dönemi bir gün önce başlayacak” dedi.

İsveç Korona aşılama İsveç Halk Sağlığı Kurumu Epidemiyolog Karin Tegmark Wisell Avrupa Höör Öğrenciler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ