İSVEÇ’E MEVSİMİN İLK KARI DÜŞTÜ

İsveç’in kutup bölgesine yakın bölgesi Övertorneå’ya mevsimin ilk karı yağdı. Yıllara göre Eylül ortalarında çok ender görülen karın yağması bölge sakinleri için şaşırtıcı olmazken beklemedikleri bir olay olarak hatıralarında yer edecek.

İSVEÇ’E MEVSİMİN  İLK KARI DÜŞTÜ
İSVEÇ’E MEVSİMİN  İLK KARI DÜŞTÜ Admin
Bu içerik 1143 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Övertorneå'da mevsimin ilk karı yağdı. Kar yağışı birkaç saat içinde 5-6 santimetre buldu. Henüz 14 Eylül olmasına rağmen Övertorneå'da kar beyaz bir beyaz çarşaf örneği yere serildi.

Bölge sakinlerinden Johan Kummu SVT’ye, “Karın hiç bu kadar erken geldiğini görmemiştim. Bunun tam bir sürpriz olduğunu ancak şimdi muhtemelen kış lastiklerini takmayı düşünmeniz gerekiyor” açıklamasını yapıyor.

Johan'ın erkek kardeşi Erik Kummu, geyik avı konusunda endişeli: “Dün çok yağmur yağdı ve bugün de kar yağıyor, bu yüzden bugün avlanmıyoruz. Olumlu yanı, yaprakları tırmıklamam gerekmiyor, onun yerine kar küreğimi çıkartabilirim” diyor.

Meteorolojiye göre, sabah saatlerinde sıfırın altında dört dereceye kadar varan şiddetli soğuk oldu. Kar nedeniyle yollar da kayganlaştı ve Salı günü öğle saatlerinde Övertorneå ile Hirvijärvi arasında tek araçlı kaza meydana geldi.

İsveç Kutup Bölgesi Övertorneå İlk Kar Eylül
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ