İSVEÇ MECLİSİ’NDE PARTİ BAŞKANLARI TARTIŞMASI SERT GEÇİYOR

Bugün İsveç Meclisi’nde yapılmakta olan parti başkanları tartışması sert geçiyor. Başbakan Stefan Löfven’in son olarak Sosyal Demokrat İşçi Partisi Başkanı olarak bu tartışmaya katılıyor. Başbakan Löfven hem Ilımlı Muhafazakar Parti Başkanı Ulf Krıstersson’u hem de 2006 ile 2014 tarihleri arasındaki sağçı hükümeti eleştiriyor.

İSVEÇ MECLİSİ’NDE PARTİ BAŞKANLARI TARTIŞMASI SERT GEÇİYOR
İSVEÇ MECLİSİ’NDE PARTİ BAŞKANLARI TARTIŞMASI SERT GEÇİYOR Admin
Bu içerik 667 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Bugünkü parti başkanları arasındaki meclisteki tartışmaya sokak çeteleri ve organize suçlar damgasını vuruyor. Başbakanın suçlamasına Ulf Kristersson, “"Benim için, bir aile haftasında milyarlarca kron harcamak, aynı zamanda haftada bir kişinin vurularak öldürülmesini duymak, kışkırtıcı" diyor.

Meclis Başkanı Andreas Norlén’nin açış konuşmasından sonra söz alan Başbakan Stefan Löfven Sosyal demokratların sağcı hükümetlerin, "Refahımıza zarar veren başarısız sağcı piyasa deneylerine son vermek" istediğini belirtti.

Şiddet olaylarına değinen Löfven, “Daha fazla polis memuruna ve daha sert cezalara yatırım yapıyoruz. Aynı zamanda bir bütün olarak toplumun güçleriyle çete suçlarının üreme alanıyla mücadele ediyoruz” dedi.

Başbakan hemen sert eleştirilerle karşılaştı. Önce Ulf Kristersson ve ardından ırkçı parti İsveç Demokratları Başkanı Jimmie Åkesson'dan yanıt geldi. Åkesson, “İsveç halkının büyük bir çoğunluğu İsveç'in yanlış yönde geliştiğini düşünüyor. Ancak umutsuzluğa kapılmayın - tüm mali tablolar yeni bir başlangıç ​​için açık bulunuyor. Hükümet, İsveç'te önemli olana öncelik vermiyor. Yedi yıl güzel konuşmalar, yedi yıl boş vaatler. Ve bu sonuçla buradayız. Kendimizi güvende hissettiğimiz yerler şimdi büyük şiddet ve sefaletle tamamen parçalanmış durumda" ifadelerini kullanıyor.

Parti Başkanları tartışmasına emekliler ve iklimsel değişiklikler damgasını vuruyor. Sol Parti Başkanı Nooshi Dadgostar, ” Emekliler ve en yoksulların çoğunun gelecekteki yatırımlardan etkilenmeyeceğine inanıyoruz. Sosyal Demokratlar, küçük ek artışa nasıl ülkenin emeklileri için bir yatırım diyebilir? Avrupa'da insanların en uzun süre çalıştığı ülke olduğumuzu biliyoruz ve sağdan sola partilerin neden emekli maaşlarına zam yapmak istemediğini merak ediyoruz? Sol Parti’nin asgari emekli maaşının yükseltilmesi gerektiği konusunda net olduğunu her zaman söylüyoruz. İsveç'in yaşlıları daha iyisini hak ediyor. Hükümet olan hem Muhafazakar hem de Sosyal Demokratların ciddi şekilde hasta insanları sigortalamaktan sorumlu olduğunu söylüyoruz” görüşünü dillendirdi.

Çevre Partisi/ Yeşiller eşgüdüm Başkanı Märta Stenevi, “İklim krizi şimdi oluyor, başlıyor. Muhalefet iklim politikası eksikliği nedeniyle eleştiriyoruz ve tarafları Paris Anlaşması'nın gerekliliklerini karşılayıp karşılamadıklarını görmek için önerilerini gözden geçirmeye çağırıyoruz. Mavi-kahverengi blok, başka birinin bir şeyler yapmasını umuyor.  Diğer şeylerin yanı sıra, ülke çapında toplu taşımayı ve trenleri genişletmek istiyoruz ve ayrıca İsveç'in 2045 yerine 2035 gibi erken bir net sıfır toplum haline gelmesini istiyoruz (sınıfsal eşitlik). İklim hedeflerimizi birlikte netleştirmeyi seçebiliriz” değerlendirmesini yapıyor.

İsveç İsveç Meclisi Parti Liderleri Tartışma Başbakan Stefan Löfven Ulf Kristersson Jimmie Åkesson Nooshi Dadgostar Märta Stenevi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ