UPPSALA’DA DÜN SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAYAN KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Uppsala'nın göçmen ağırlıklı ve sorunlu bölgesi Gottsunda da bir kişi sialahlı saldırıya uğramıştı. Hastaneye kaldırılan kişi tüm çabalara karşın kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Polise göre iki kişi gözaltına alındı.

UPPSALA’DA DÜN SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAYAN KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
UPPSALA’DA DÜN SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAYAN KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ Admin
Bu içerik 883 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’in en önemli sorunları arasında bulunan ve gelecek yıl yapılacak genel seçimlerde ateşli konular arasında olacak olan mafyalaşmış sokak çetelerinin ve organize suç örgütlerinin durumu olacak. Stockholm’un 60 km kuzeyinde bulunan Uppsala kentinin Gottsunda bölgesinde dün öğle saatlerinde 30 yaşlarında bir kişiye karşı gerçekleştirilen silahlı saldırıda yaralanan kişi yaşamını yitirdi.

Polis olayı cinayet olarak araştırıyor. Bölgede görgü tanıkları araıyor. Ayrıca iki kişinin gözaltına alındığını belirtiyor. Polis internet sitesinde, "Soruşturma çalışmaları, diğer şeylerin yanı sıra tanıkların sorgulanması ve özgürlüğünden yoksun bırakılan iki kişinin sorgulanmasıyla devam ediyor" diye yazdı. Gün boyunca bir açık alan kordon altına alındı ​​ve polisin elinde araştırma için çok fazla kaynak olduğu ifade ediliyor.

DALARNA’DA BİR ARABADA PATLAMA OLDU

İsveç’in güneybatı Bölgesi Dalarna’nın Gafnef yerleşim yerinde bir arabada patlama meydana geldi. Patlamada bir kişinin yaşamını yitirdiği polisçe ifade ediliyor. Polis, şüpheli olayla  cinayet amaçlı ilgili ön soruşturma başlattı.

Bergslagen Bölgesi polisinin basın sözcüsü Christina Hallin, “Patlamanın park halindeki bir arabada meydana geldiğini” söyledi. meydana gelen patlamayla bağlantılı olarak 60 yaşlarında bir adam öldü. Polis alarmı Çarşamba öğleden sonra 16.13'te aldı. Hem kurtarma servisi hem de polis dışarı çıkıp yeri trafiğe kapattı.

Patlama park halindeki bir arabada meydana geldi. Bergslagen Bölgesi polis sözcüsü Christina Hallin, “Patlama esnasında 60 yaşlarında kişinin o arabada olduğunu biliyoruz” diyor.. Kişinin yakınlarına haber verildiği belirtiliyor.

LİNKÖPİNG’DE BİR GENÇ KURŞUNLANDI

Dün akşam saatlerinde Linköping’in merkezinde 20'li yaşlarında bir genç silahlı saldırı sonucu yaralandı. Polisin olay yerine gelmesinden sonra gerekli araştırma ve teknik inceleme başlatıldı.

İsveç Uppsala Silahlı saldırı cinayet Dalarna Gafnef araba patlama Linköping
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ