İSVEÇ İSTİHBARAT TEŞKİLATI BİR KİŞİYİ GÖZALTINA ALDI

Säpo, Pazartesi sabahı erken saatlerde bir operasyon gerçekleştirdi. Stockholm bölgesinde düzenlenen baskın sırasında en az bir kişi tutuklandı.Güvenlik servisinin basın sekreteri Fredrik Hultgren, ”Olay hakkında hiçbir şey söyleyemeyiz” diyor.

İSVEÇ İSTİHBARAT TEŞKİLATI BİR KİŞİYİ GÖZALTINA ALDI
İSVEÇ İSTİHBARAT TEŞKİLATI BİR KİŞİYİ GÖZALTINA ALDI Admin
Bu içerik 755 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç İstihbarat Teşkilatı (Säpo), Pazartesi safak vakti çok gizli bir gerçekleştirdi. Eylemde bir kişinin gözaltına alındığını pazartesi öğleden sonra açıkladı.

Säpo basın sekreteri Fredrik Hultgren, ”Güvenlik Polisi'nin bugün Orta İsveç'te bir operasyon gerçekleştirdiğini ve davanın faaliyet alanlarımızdan biriyle ilgili olduğunu söyleyebilirim. Aksi takdirde daha fazla ayrıntı veremem” diyor.

Aftonbladet'in ulaştığıi bilgiye göre, sabah erken saatlerde eylem gerçekleştirildi. Stockholm ilinde en az bir kişiyi gözaltına aldılar. Kişi daha sonra savcılar tarafından tutuklandı. Säpo, Aftonbladet'in bilgileri hakkında yorum yapmak istemiyor veya yüksek gizlilik kapsamındaki davada herhangi birinin gözaltına alınıp alınmadığını belirtmek istemiyor.

Fredrik Hultgren, ”Yorumladığımdan fazlasını söyleyemem. Güvenlik polisi bir güvenlik servisidir ve operasyonel faaliyetlerimiz söz konusu olduğunda, hem işi zorlaştırabileceği hem de işle ilgili ayrıntıları ortaya çıkarabileceği için daha fazla yorum yapma fırsatımız yok” ifadelerini kullanıyor.

İstihbarat Teşkilatının beş faaliyet alanı vardır: Casuslukla mücadele, terörle mücadele, anayasal koruma, güvenlik koruması ve kişisel koruma. Säpo’nun ön soruşturmanın kategorisini ya da başlığını belirtmek ya da açıklamak gibi gibi bir zorunluluğu bulunmuyor.

İsveç İsveç İstihbarat Teşkilatı SÄPO Tutuklama Stockholm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ