VÄSTERÅS’TA GENÇLERDEN OLUŞAN ÇETE SOYGUNLAR YAPIYOR

Stockholm’un güneybatısında yaklaşık 119 km uzakta bulunan Västerås kentinde 15 – 18 yaşları arasındaki gençlerden oluşan çete grubu bıçakla tehdit ederek soygunlar yapıyor. Polis bu çeteye karşı halkı uyarıyor.

VÄSTERÅS’TA GENÇLERDEN OLUŞAN ÇETE SOYGUNLAR YAPIYOR
VÄSTERÅS’TA GENÇLERDEN OLUŞAN ÇETE SOYGUNLAR YAPIYOR Admin
Bu içerik 328 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Västerås’ta  son zamanlarda motosiklet ve moped sahiplerini hedef alan bir soygun dalgası yaşanıyor. Polis toplamda 11 soygun ve elektrikli-scooter ve mopedleri ele koyma gerçekleştiği olayını soruşturuyor. Soygunların büyük çoğunluğu Eylül ayında öğleden sonra ve akşam saatlerinde belirtiliyor.

Polis, 5-10 kişilik genç bir çete grubu olduğundan şüpheleniyor. Ayrıca bireyler arasında bir bağlantı olduğundan şüphelenirler. Västerås'ta yerel bir polis bölge müdürü olarak çalışan Sara Ekström, bu genç çetenin soygun dalgasının önüne geçmek için halktan yardım talep ediyor. Polis, motosiklet ve moped şeklindeki çalıntı malların nereye gittiğiyle ilgili bilgilerle özellikle ilgileniyor.

Sara Ekström bir basın açıklaması yaparak, “Pek çok gencin suçlara karışmış olması, bilgilerin muhtemelen daha az karışan diğer insanlara da yayıldığı anlamına geliyor. Polis, yaşananların öncesinde, sırasında ve sonrasında her türlü bilgiyi almaya ya da ulaşmaya çalışıyoruz. İlgi çekici olmadığı düşünülen bir görev, nihayetinde çok değerli olabilir “ diye yazıyor.

Stockholm Västerås soygun çete Elektrikli-scooter Moped Polis Sara Ekström
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ