21 GÜN YEMEK SERVİSİ YAPILMAYAN MATS FRANSSON ÖLÜ BULUNDU

İsveç’in kuzey kentlerinden Gällivare’de yaşadığı evinde bakım alan Mats Transson’a 21 gün yemek servisi yapılmadı. Yemek alamayan mats açlıktan yaşamını yitirdi. SVT’ye konuşan kardeşi, “Bu duruma inanamıyorum” diyor.

21 GÜN YEMEK SERVİSİ YAPILMAYAN MATS FRANSSON ÖLÜ BULUNDU
21 GÜN YEMEK SERVİSİ YAPILMAYAN MATS FRANSSON ÖLÜ BULUNDU Admin
Bu içerik 659 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Gällivare’de kendi evinde yaşayan ama bakım yardımı alan 60 yaşındaki Mats Fransson, belediyenin 21 gün boyunca evde bakım hizmeti aracılığıyla yemek servisi yapmaması üzerine dairesinde ölü bulundu.

SVT Norrbotten'e göre, Mats Fransson'ın akciğer iltihabı, açlık ve susuzluk sonucu yaşamını yitirdiğinden şüpheleniliyor. Mats’ın kardeşi Tord Fransson SVT Norrbotten’e, “Bana ne olduğu söylenmeli” diye adeta yalvarıyor.

SVT Norrbotten'e haberine göre, 60 yaşındaki Mats Fransson'a gıda kıtlığı yaşadığı tespit edildikten sonra Gällivare belediyesi aracılığıyla gıda dağıtımı şeklinde yardım verildi. Yiyecekler Mat'ın dairesine teslim edilecekti, ama asla gelmedi.

Üç hafta sonra, 10 Eylül'de Mats Fransson dairesinde ölü bulundu. SVT Norrbotten'e göre ölüm nedeni belirlenmedi, ancak arkasında zatürre (akciğer iltihabı), açlık ve de sıvı eksikliği olduğuna inanılıyor.

Mats’ın 75 yaşındaki erkek kardeşi Tord Fransson, Mats'ın neden yiyeceğinin bulunmadığına ve neden kardeşinin durumu hakkında kendisine hiç bilgi verilmediğine dair cevaplar arıyor. Tord Franson, “Bana ne olduğu söylenmeli, kimseyi yargılamak istemiyorum, ama daha fazla olmamalı. Bir yerlerde neyin yanlış gittiğini bulmanız gerekiyor” diyor.

Ancak polis Tord'a kardeşinin ölümünü haber verdiğinde, Mats'ın belediyeden bir gıda paketi yardımı aldığını öğrendi. Şu soruya kendisi cevap aradı: “Paketli bir öğle yemeği bıraktıklarını söylediler ama diğerleriyle birlikte kaçırdıklarını söylemediler, haberlerde okuyana kadar söylemediler. Tord, aradığımda ve sorduğumda gerekli bilgi verilmedi” ifadelerini kullanıyor.

İsveç Gällivare Gällivare Belediyesi Mats Fransson Gıda yardımı Bakım SVT Norrbotten Tord Fransson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ