AJANLIK SUÇUNDAN YAKALANAN KİŞİ ESKİ SÄPO’CU ÇIKTI

Pazartesi sabahı şafak vakti Säpo düzenlediği bir operasyonla yakalanan bir İsveç kurumunun üst düzey yöneticisi olan kişi casusluk şüphesiyle tutuklandı. Suç, kişinin Säpo ve Silahlı Kuvvetler'de çalıştığı 2011 - 2015 döneminde işlenmiş olduğu ileri sürülüyor.

AJANLIK SUÇUNDAN YAKALANAN KİŞİ ESKİ SÄPO’CU ÇIKTI
AJANLIK SUÇUNDAN YAKALANAN KİŞİ ESKİ SÄPO’CU ÇIKTI Admin
Bu içerik 402 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

TT'nin bildirdiğine göre, Perşembe günü, gizli bilgilerle ağır yetkisiz istihdam şüphesiyle tutuklandı. Expressen gazetesine göre de, adamın Säpo'da kaynak kişi işlerinde çalıştığı söyleniyor. Pazartesi gecesi geç saatlerde Expressen, bir kişinin casusluk şüphesiyle tutuklandığını ortaya çıkardı. Adam, Pazartesi sabahı erken saatlerde Güvenlik Polisi baskınında tutuklandı.

40'lı yaşlarında olan adam daha sonra Orta İsveç'te gözaltına ve daha sonra tutuklandı. Adam şu anda bir İsveç makamında yüksek bir konuma sahip. Diğer şeylerin yanı sıra güvenlik sorunlarından sorumlu, DN yazıyor. Yetkilinin basın servisi yorum yapmak istemiyor.

Expressen'e göre, adamın Säpo'da bir kaynak kişi olarak çalışmış. Kaynak kişi, kaynaklardan bilgi edinmek ve yeni bilgi kaynakları temin etmekle meşgul olan kişidir.

İsveç İstihbarat Teşkilatı yetkilileri olay konusunda fazla bir şey söylemek ve adamın önceki işleri hakkında yorum yapmak istemiyor. Säpo basın sekreteri Fredrik Hultgren, "Savcının bir kişinin gözaltına alınmasını talep ettiğini ve şüphenin, gizli bilgiler içeren, son derece yetkisiz bir pozisyonla ilgili olduğunu söyleyebilirim" diyor.

İsveç İsveç İstihbarat Teşkilatı Ajanlık tutuklama Säpo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ