İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 8 KİŞİ YAŞAMINI YİTRDİ

İsveç’te son 24 daat içinde koronadan sekiz kişi yaşanını yitirdi. 766 yeni vaka tespit edildi. Genel toplamda 14 821 kişi yaşamını yitirirken 1 149 407 vaka da kayıtlara geçti. Hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde 41 hasta tedavi görüyor ve 7 825 kişi de iyileşerek hastanelerden ayrıldı.

İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 8 KİŞİ YAŞAMINI YİTRDİ
İSVEÇ’TE KORONADAN BUGÜN 8 KİŞİ YAŞAMINI YİTRDİ Admin
Bu içerik 505 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te koronavirüsü ve varyantları az da olsa tehdit unsuru olmaya devam ediyor. Son 24 saatte 8 kişi yaşamını yitirdi. 766 da yeni vaka tespit edildi. Virüs yaşlı bakımevlerinde yeniden görülmeye başlandı. Geçen hafta Överkalix’te bir bakımevinde 8 kişi yaşamını yitirdi.

Överkalix belediyesinin denetimindeki huzurevinin sekiz sakinindfen yedisinin aşıları tam olmasına rağmen, kısa sürede covid-19 belirtileriyle öldü. Ancak huzurevinin sosyal direktörü Jenny Liljebäck, kısa sürede birkaç ölüme rağmen üçüncü doz konusunda hâlâ bir karar olmadığını söylüyor.

Jenny Liljebäck, “Aşının koruyucu etkisini değerlendirecek yetkinliğe sahip değilim” derken Yerel gazeteye verdiği demeçte, “Üçüncü dozun olup olmayacağına bölge karar veriyor ve İsveç Halk Sağlığı Kurumu'nun tavsiyelerine uyuyorlar” açıklamasını yapıyor.

Aşılama devam ediyor, Şimdiye kadar 16 yaş üstü 7 123 838 kişi 1.doz, 6 481 560 kişiye de 2.doz aşı uygulandı.

Dışişleri Bakanlığı açıklamasına göre, 1 Ekimden itibaren, küresel seyahat tavsiyesini kaldırmaya karar verdi. Kısıtlama kararı 2020 baharında pandemi nedeniyle alınmıştı Gerekçede, “Pandemi nedeniyle artık geniş bir caydırıcılık olmamasına rağmen, birçok ülkede maske, negatif PCR testlerinin sunulması ya da aşı sertifikalarının sunulması gibi bir seyahati etkileyebilecek kısıtlamalar hâlâ var" denildi.

İsveç Korona Covid-19 Yaşlı Bakımevi Överkalix İsveç Dışişleri Bakanlığı Pandemi Seyahat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ