GÖTEBORG MERKEZDE BİR APARTMANDA ŞİDDETLİ PATLAMA MEYDANA GELDİ

Göteborg'un merkezinde bulunan bir apartmanda şiddetli patlama meydana geldi. Beş katlı olan apartman dairesi üç katı etkilendi. Apartman sakinleri boşaltılıyor ve ambülans personeli hayat kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. 23 kişi hastaneye kaldırıldı.

GÖTEBORG MERKEZDE BİR APARTMANDA ŞİDDETLİ PATLAMA MEYDANA GELDİ
GÖTEBORG MERKEZDE BİR APARTMANDA ŞİDDETLİ PATLAMA MEYDANA GELDİ Admin
Bu içerik 332 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’in çeşitli yayn kuruluşlarında yer alan habere göre, Göteborg'un merkezinde bulunan bir apartmanda şiddetli patlama meydana geldi. Beş katlı olan apartman dairesinin üç katı etkilendi. Apartman sakinleri boşaltılıyor ve ambülans personeli hayat kurtarma çalışmalarını  sürdürüyor. 23 kişi hastaneye kaldırıldı.

Sabah saatlerinde 05.00 gibi meydana gelen patlama sonrasında daireden birlikte yaşadığı kadınla dışarı çıkmaya çalışan Kristoffer adlı apartman sakini basına, "İnsanlar ayağa kalkıp çığlık attı ve herkes dışarı çıkmak istedi" diyor.

Göteborg kurtarma hizmetinde alarm ve kontrol operatörü Lotta Molander, “Bir binada patlama ve yangın var. Büyük bir duman oluşumu olduğunu ve üç katın etkinlediği, can kurtarmanın çalışmalarının gerçekleştirildi. Dumanlı bir ortamda olduğunuz zaman ne olduğunu bilemiyorsunuz. Ancak buna rağmen yoğun duman ortamında bulunanlar için hayat kurtarma çalışmaları hızlı bir biçimde gerçekleştiğini.”söylüyor.

Polis, elindeki kaynakların ne kadarını belirtmek istemiyor, ancak geniş bir alanın kordon altına alındığını not ediyor. Batı polis bölgesi görevli memuru Martin Hallberg, “Hasar durumu belli değil. Kurtarma hizmetleri ve tıbbi bakım ile bağlantılı olarak işbirliği yapıldığını”söylüyor. Polis, halkın zarar görmesiyle ilgili ön soruşturma başlattı.

Guldheden'de yaşayan Robert Nilsson, “Dumanın uzaktan göründüm. Yavaşlıyor gibi görünmüyor, ama gerçekten tekrar yükseliyor” diyor.

Göteborg Patlama Apartman Batı Polisi Şiddetli Patlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ