İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNDE KORONADAN 29 KİŞİ ÖLDÜ

İsveç’te son dört gün içerisinde koronadan 29 kişi yaşamını yitirirken 1 766 yeni vaka görüldü. Şimdiye kadar 14 850 kişi yaşamını yitirdi. 1 151 173 de vaka kayıtlara geçti. Hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde 35 hastanın tedavisi sürüyor.

İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNDE KORONADAN 29 KİŞİ ÖLDÜ
İSVEÇ’TE SON DÖRT GÜNDE KORONADAN 29 KİŞİ ÖLDÜ Admin
Bu içerik 243 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te koronavirüsü yasakları büyük çaplı olarak yarından itibaren (29 Eylül) ortadan kalkıyor. İsveç 1 Ekimden itibaren de tüm kapılarının dünyaya açıyor. İsveç Hükümeti ve İsveç Halk Sağlığı Kurumu Daha önce, üçüncü doz aşı sadece ciddi şekilde zayıflamış bağışıklık sistemine sahip kişilere sunuluyordu. Ancak bugün hükümet ve İsveç Halk Sağlığı Kurumu, daha fazla insanın üçüncü bir doz alabileceğini duyurdu.

Sağlık Bakanı Lena Hallengren “En büyük ihtiyacın önce gelmesi gerektiği ilkesi, hâlâ geçerli” dedi. Buna ek olarak, İsveç Halk Sağlığı Kurumu, özellikle sağlık ve bakım personeli olmak üzere daha fazla insanı aşılatmak için belediyelere başvuracaktır.

 Sağlık Bakanı Lena Hallengren, “Sanırım çoğu insan, tıpkı benim gibi, sağlık sektöründe çalışanların çifte aşı olmasını bekliyor. Bu nedenle İsveç Halk Sağlığı Kurumu ve İsveç Belediyeleri ve Bölgeler, aşının kolay erişilebilir olması için sağlık personelinin aşılanması konusunda belediyeler ve bölgelerle görüşecek. Ayrıca çalışana aşı olup olmadığını sorma yasağı da yoktur. Bu durumda, her bir vakanın değerlendirilmesinden sonra aşı olmak istemeyen birini yeniden yerleştirme fırsatları da olabilir” diyor.

        Bugünkü basın toplantısında Lena Hallengren ve Johan Carlson

 Bugünkü basın toplantısında hem Lena Hallengren hem de Jisveç Halk Sağlığı Kurumu Genel Müdürü ohan Carlson, toplumun yarın normale dönmesi aşı sayesinde olduğunu vurguladı.

Hallengren, “İstediğiniz kadar çok kişiyle tanışabilecek, bütün gece dans edebilecek ve aslında spor yarışmalarına, maçlara gidebileceksiniz. Kendilerini güvensiz hissedenlerin soruları olursa her zaman sağlık hizmetlerine veya 1177'ye başvurabileceklerdir. Henüz aşı yaptırmamış olanlar bugün randevu alın” uyarısında bulundu.

Şimdiye kadar 7 141 873 (% 83,6) kişi 1.doz ve 6 536 355 (% 76,5 ) kişiye de 2.doz aşı uygulandı.

İsveç Korona Sağlık Bakanı Lena Hallengren İsveç Halk Sağlığı Kurumu Johan Carlson Üçümcü doz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ