GÖTEBORG’DAKİ PATLAMAYA İLİŞKİN BİR KİŞİ ARANIYOR

Göteborg'daki patlamanın ardından bir kişi aranıyor. Basına son dakika haberleri olarak yansıyan duruma göre bir eve baskın düzenliyor. Aranan kişinin bir sağlık merkezini bombalamakla tehdit ettiği de söyleniyor. Polis, zanlının bir tanıdığının evde saklandığı gerekçesiyle arama çalışması başlattı.

GÖTEBORG’DAKİ PATLAMAYA İLİŞKİN BİR KİŞİ ARANIYOR
GÖTEBORG’DAKİ PATLAMAYA İLİŞKİN BİR KİŞİ ARANIYOR Admin
Bu içerik 685 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Göteborg Polisi, 55 yaşındaki kişiyi bulmak için bir evde arama yapmaya hazırlanıyor. Polise göre, şüphelinin genellikle bu adreste olduğuna dair işaretler var. Göteborg'daki polis basın sözcüsü Christer Fuxborg, onun genellikle burada takıldığına dair belirtiler olduğunu söylüyor. Polisin ev araması yapacağı daire zanlının bir arkadaşına ait olduğu ifade ediliyor. Şüpheli, gıyabında, daha yüksek şüphe derecesiyle tutuklama kararı bulunuyor.

Polis, Annedal'da çok sayıda devriye gezdiğini doğruladı. Batı polisinin basın sözcüsü Hans-Jörgen Ostler, "Olay yerinde ne yaptığımızı söyleyemem ya da yorum yapamam" diyor. Aranan kişi, polis müfettişi tarafından "yasalara saygılı" olarak tanımlandı ve polis, olayla çete suçunun bağlantılı olduğuna dair hiçbir belirti olmadığını belirtti.

Aftonbladet'in verdiği bilgiye göre, kişinin başka bir bombalama tehdidinde bulunduğu da söyleniyor. Linné Semtindeki(Linnéstaden) Vega Sokağında (Vegagatan) bir sağlık merkezinde paralel bir polis operasyonu yürütülüyor. Polise göre, birisi Sağlık Merkezi'ndeki personeli tehdit etti.

Son dakika haberlerine göre, Polis şimdi Annedal'da zanlının bir tanıdığı ile evde arama yapıyor. Kişi gıyabında ciddi bir suç şüphesiyle tutuklama bulunuyor. Göteborg Polis sözcüsü Thomas Fuxborg, ”Dikkatli bir şekilde ilerleyeceğiz. Eğer kişi oradaysa onu tutuklayacağız, diyor ve devam ediyor: ”Bu bölgede yaşayan kişinin akrabaları var. Kişi genellikle bu bölgededir. Ama evi aramamız gereken akrabası değil, kişinin bir arkadaşı” açıklamasını yapıyor.

Göteborg Patlama Göteborg Polisi Ev Baskını Tutuklama Sağlık Ocağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ