KARABAĞ SAVAŞI'NIN EN BAŞARILI GAZETECİSİ İSVEÇ'E DAVET EDİLDİ

Ermenilerin saldırısı üzerine karşı hareket başlatan ve işgaldeki Dağlık Karabağ Bölgesi’ni tekrar Azerbaycan’a katan Azerbaycan Ordusu’nun ilerleyişini adım adım izleyen savaş muhabiri Sekavet Memmet ,İsveç Azerbaycan Fedarasyonu ve İsveç Aydınlar Birliği'nin açtığı yarışmada birinci oldu. Gazeteci Memmet, Karabağ Savaşı esnasında yaşananlar hakkında İsveç'te yaşayan vatandaşlara bilgi vermesi için İsveç'e davet edildi.

KARABAĞ SAVAŞI'NIN EN BAŞARILI GAZETECİSİ İSVEÇ'E DAVET EDİLDİ
KARABAĞ SAVAŞI'NIN EN BAŞARILI GAZETECİSİ İSVEÇ'E DAVET EDİLDİ Admin
Bu içerik 1818 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Azerbaycan Federasyonu, Ermenistan ile Azerbaycan arasında yapılan Dağlık Karabağ Savaşı’nda olayları adım adım izleyen gazeteci Sekavet Memmet’i, İsveç’e davet ederek savaş öncesi ve sonrası durumu değerlendirmek, savaş esnasında yaşananlar hakkında bilgi vermesi için bir seminer düzenledi.

Gazeteci Sekavet Memmet, İsveç Azerbaycan Fed. Başkan Yardımcısı Temur Eminbeyli ve bir konuk..

Gazeteci Sekavet Memmet, Ermenistan’ın haksız bir biçimde Azerbaycan toprağı olan Dağlık Karabağı işgal etmesin doğurduğu olumsuzluklara yönelik bir değerlendirme yaptı. Ermenistan’ın son saldırılarına karşı Türkiye’nin hem siyasi hem de askeri desteğini alarak başlattığı karşı hareketle Dağlık Karabağ Bölgesini tekrar Anavatan topraklarına katmasının sanıldığı kadar kolay olmadığını ama başarıyla sonuçlandırdıklarını ve savaş esnasında yaşanan kimi olayları anlattı.

Sekavet Memmet seminer sonrası şu açıklamayı yaptı "İsveç Azerbaycan Fedarasyonun açtığı yarışmada en başarılı gazeteci olarak birinci seçilmiştim. İsveç'in üç büyük şehri Stockholm, Göteborg ve Halsingborg'da vatandaşlarımıza Karabağ  Savaşı’ında yaşananlara ilişkin bilgi vererek seminerler yapıyorum. Öte yandan İsveç'te yaşayan vatandaşlara kardeş ülke Türkiye'nin manevi ve siyasi desteği bu savaşı kazandığımızı anlatıyorum. Azerbaycan'da vatandaşlarımız Türkiye'nin yaptığı desteklerinden dolayı Türkiye'ye karşı büyük sevgi duyuyor" ifadelerini kullandı.

Stockholm'da düzenlenen seminerin kapanış konuşmasını yapan İsveç Azerbaycan Fedarasyonu Başkan Yardımcısı Teymur Eminbeyli, “Hem daveti kabul ederek Azerbaycan’dan gelen konuklara hem de katılımcılara teşekkür ederek semineri sona verdirdi.

İsveç Azerbaycan Federasyonu Dağlık Karabağ Savaşı Ermenistan Azerbaycan İşgal Türkiye Savaş Muhabiri Sekavet Memmet Seminer Ödül Yarışma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Teymur Eminbayli     2021-10-01 Karabağ Azerbaycandır!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ