FARSTA’DA BİR KİŞİ SİLAHLI SALDIRI SONUCU ÖLDÜ

Salı gecesi Stockholm'un güneyindeki semtlerinden Farsta’da bir yerleşim bölgesinde bir kişi silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. 15 yaşındaki bir çocuk da ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Bir görgü tanığı, ”sanki bütün mermileri boşaltmışlar gibi geldi” diyor.

FARSTA’DA BİR KİŞİ SİLAHLI SALDIRI SONUCU ÖLDÜ
FARSTA’DA BİR KİŞİ SİLAHLI SALDIRI SONUCU ÖLDÜ Admin
Bu içerik 609 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Farsta’da gerçekleştirilen saldırının ardından polis, gece boyunca çalışmalarını sürdürdü.Olay, cinayet olarak araştırılmaya başlandı. Silahlı saldırıya uğrayanlardan 40 yaşlarında kişinin çarşamba sabahı karşı saat 04.00 sularında yaşamını yitirdiği açıklandı. Olayda ağır yaralanan 15 yaşındaki çocuğun ise tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Olay yerine yakın oturanlardan bir tanık, ”Silah seslerini duyduğumda salonda oturuyordum. Düzenli silah sesleri geldi. Sanki bütün mermileri  boşaltmış gibiydiler” açıklamasını yapıyor.

Olay yerine çok sayıda polis ekibi, helikopter ve polis köpekleri gönderilerek geniş çağlı bir arama işlemi sürdürüldü.

Bölgede polis tarafından güvenlik kordonuna alındı. Polisten Helena Boström Thomas, ”Konutların olduğu bir alandır. Olay hakkında tam bilgiye sahip bulunmuyoruz. Belki daha sonra yorum yapabiliriz” ifadelerine yer veriyor.

Gece boyunca hiç kimse tutuklanmadı. Polis olay yerinde saldırganları aramak ve tanıklarla konuşmak için büyük çaba harcıyor. Helena Boström Thomas, ”Şimdiye kadar, olayların seyri biraz belirsiz. Bazı bilgiler ve ipuçları aldık. Ama tam olarak neyle ilgili olduğu henüz bilirsizdir” dedi.

Polis, akrabalarının bilgilendirildiğini belirtti.

Stockholm Farsta Silahlı Saldırı Ölü Cinayet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ