MALMÖ’DE ANTİSEMİTİZM KONFERANSI BAŞLADI

Bugün İsveç’in güneydoğu kenti Malmö’de ”Antisemitizm” konferansı yaklaşık 50 ülkeden gelen politikacılar ve delegelerin katılımıyla başladı. İsveç’ten Kral ve Kraliçe’nin yanısıra Başbakan Stefan Löfven’de katılarak bir konuşma yapacak. Türkiye’yi Stockholm Büyükelçimiz Emre Yunt temsil ederek, bir konuşma yapacaktır.

MALMÖ’DE ANTİSEMİTİZM KONFERANSI BAŞLADI
MALMÖ’DE ANTİSEMİTİZM KONFERANSI BAŞLADI Admin
Bu içerik 245 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Konferansa katılmak için yüzlerce kişi sabah 8:30 ile 9:45 saatleri arasında konferans solunua geldiler. Mavi halıya ilk giren ve gazetecilerle sahada buluşan Başbakan Stefan Löfven ve eşi Ulla oldu. Başbakan kısa bir konuşma yaptı ve katılımcı ülkelerin kendi ülkelerinde antisemitizmle nasıl mücadele edecekleri konusunda somut taahhütlerde bulunmalarını umduğunu söyledi.

İsveç Başbakanı Stefan Löfven saygı duruşunda ve arka planda Kraliçe Silvia

Malmö’de konferans nedeniyle sıkı güvenlik önemlerinin yanısıra konferans alanı da güvenlik kordonu altına alındı. Konferans sırasında Malmö'deki güvenlik sorunu, İsveç'in güneyindeki şimdiye kadarki en büyük polis gücünün görev yapmasını sağlıyor. Güvenlik Sözcü Eva-Gun Westford'un P4 Malmöhus'a verdiği demeçte, ”Malmö Konferans alanında kordon altına alınan alanın girişinde sabah saatlerinde ağır silahlı polisler bekliyor. Malmö çatılara keskin nişancılar konuşlandırıldı” dedi.

Konferansın başında İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog konferansa video bağlantısı ile katılarak bir konuşma yaptı. Herzog, ”Herkesi selamlıyorum. Sizinle Kudüs'ten konuşmaktan onur duyuyorum. Bunun dünyada antisemitizme karşı mücadelede tarihi bir dönüm noktası olacağını umuyorum ve inanıyorum. Stefan Löfven'e Yahudi düşmanlığına karşı yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Zamanla antisemitizme karşı yapılan çalışmaların - yeni nesillerin yetişmesi ve tanıklıklarını anlatabilecek durumda olmayanların - daha da zorlaştığını biliyorum. Anti-Semitizm bir virüstür ve yayılmaya devam etmektedir. Avrupa'da, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri, Latin Amerika ve Avustralya'da. Nefret kelimelerle bitmez” dedi.

İsveç Malmö Konferans Antisemıtızm Başbakan Stefan Löfven Türkiye Büyükelçisi Emre Yunt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ