İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 4 KİŞİ ÖLDÜ

İsveç’te bugün koronadan son 24 saatte 4 kişi yaşamını yitirdi ve 799 da yeni vaka tespit edildi. İsveç Halk Sağlığı Kurumu verilerine göre şimdiye kadar 14 926 ölüm ve 1 161 264 vakada kayıtlara geçti. Hastanelerin 290 kişi bulunuyor ve bunlardan yoğun bakım servislerinde 23 hasta tedavi görüryor, 7 874 kişi de iyileşerek çıktı.

İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 4 KİŞİ ÖLDÜ
İSVEÇ’TE BUGÜN KORONADAN 4 KİŞİ ÖLDÜ Admin
Bu içerik 695 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te koronadan ölümler ve yeni vakaların aşağıya çekilmesi ve giderek ortadan kaldırılması pek olanaklı görülmüyor. Ölüm vakaları düşse de, yeni vakalar bin sınırlaeında dolaşıyor. İsveç Halk Sağlığı Kurumu 1 Kasım'dan itibaren, aşıları tam olanlar için yeni kurallar geçerli olacağını belirti. Buna göre, bu grubun artık semptom testi yapması gerekmeyeceğini duyurdu.

Aşilama 12 yaş ve üstü devam ediyor. Şimdiye kadar 7 205 874 ( % 84,4) kişi 1.doz, 6 779 383 ( % 79,4 kişiye de 2.doz aşı uygulandı.

Devlet Epidemiyoloğu Karin Tegmark Wisell  genel durum konusunda, “Memnun değiliz, 12 yaşından itibaren tüm popülasyonda aşıların artmasından endişe duyuyoruz. Ek aşılarla enfeksiyonun yayılmasını azaltıyoruz. Hala enfeksiyon yayılımı var, genel olarak stabil ama farklı bölgelerde farklı görünüyor. Ayrıca hala covid-19 yasası ve önlem alma imkanımız var. Bir pandemiye sahip olduğumuzu unutmamamız önemlidir” diyor.

Karin Tegmark Wisell Astra Zenaca aşısının 3.dozunu kabul etmeyenler ve sağlık personeli için 3.doz hakkında, “Bunu ‘reddettikleri’ olarak görmüyoruz, ancak bilgi toplamak istiyoruz. Farklı ülkeler aşılama konusunda farklı aralıklara sahipti. Gelişmeleri takip ediyoruz.

80 yaşın altındakilerin de aşı olmaya hak kazanacağı bir zaman gelecek. Zaman geçtikçe yaklaşıyor. özen olarak görüyoruz: çok yakın aşı yapmamak ve ayrıca sürekli olarak diğer tarafı, yani yan etkileri düşünmek. 80 yaş altına inme zamanının geldiğini görene kadar iki aşı yaptırmamış kişilerde aşı kapsamının olması çok önemlidir.

Sağlık personeli genellikle 65 yaş ve altındadır. Üçüncü şırınga ile ciddi hastalıklara karşı koruma açısından seviyeleri elde edersiniz, enfeksiyonun yayılmasına karşı korunma konusunda çok fazla veri yoktur. İki enjeksiyon olmanız çok önemlidir, ancak verilere göre enfeksiyonun yayılması üçüncü bir enjeksiyondan etkilenmez, ancak daha fazla veri gelebilir” ifadelerini kullanıyor.

İsveç Korona İsveç Halk Sağlığı Kurumu Karin Tegmark Wisell Epidemiyolog Üçüncü doz Astra Zenaca Sağlık Personeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ