İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 22 ÖLÜ

İsveç Halk Sağlığı Kurumu’nun bugün koronakonusunda açıkladığı verilere göre sisteme geç girenlerle birlikte son 24 saatte 22 kişi yaşamını yitirdi ve 8o7 vaka tespit edildi. Hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde 27 hasta tedavi görürken 7 888 kişi de iyileşerek ayrıldı.

İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 22 ÖLÜ
İSVEÇ’TE BUGÜNKÜ KORONA BİLANÇOSU 22 ÖLÜ Admin
Bu içerik 457 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te son 24 saatte 22 kişi koronadan yaşamını yitirdi ve 807 yeni vaka tespit edildi. Bu duruma göre şimdiye kadar 14 985 kişi öldü ve 1 164 402 vakada kayıtlara geçti. Hastanelerden 7 888 kişi iyileşerek ayrılırken hâlâ 27 kişi de yoğun bakım ünitelerinde tedavi görüyor.

Aşılama süreci 16 yaş ve üstü için devam ediyor. Şimdiye kadar 7 226 147 (% 84,6) kişi 1.doz, 6 826 104 (% 79,9) kişiye de 2.doz aşı uygulandı. 12 – 15 yaş arasısı aşılama da sorunlar yaşanıyor. Aileler ve yaş grubundaki çocuklar ikilemli bir durum yaşıyorlar.

Bazı ülkelerde virüste artışlar yaşanıyor. Haber ajansı Reuters'in bildirdiğine göre, Romanya'da koronadan ölenlerin sayısındaki aşırı artış, cenaze bürolarının çalışmalarını yeterince zorlaştırıyor. Bir cenaze bürosu sahibine göre, son zamanlarda hizmetlerine olan talep ikiye katlandı. Bu, günlük enfeksiyon ve ölüm sayısının her beş dakikada bir ölümle yeni rekorlara ulaştığı gösterdiği belirtiliyor.

İsveç haber ajansı TT’nin haberine göre Beyaz Saray, 5-11 yaş arası Amerikalı çocuklara yakında covid-19'a karşı bir aşılanmaya başlanacağını duyurdu. Bu, o yaş grubundaki yaklaşık 28 milyon çocuğu kapsamaktadır. Aşılar birkaç hafta içinde çocuk kliniklerinde, eczanelerde ve muhtemelen okullarda da başlayabilecek. Amerika Birleşik Devletleri şu anda fazla Pfizer/BioNTech aşısına sahiptir. Küçük çocuk grubunun aşılanmaya başlayabilmesi için devlet yetkililerinden izin alınması gerekir.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümetin bir haftalık iş durdurma önerisini onayladı. Reuters, Rusya'daki işyerlerinin bir hafta boyunca kapalı tutulmasının planlanmasının Kasım ayı başlarında olduğunu yazıyor. Bu, ülkedeki güçlü enfeksiyon yayılmasına karşı koyma girişimi olarak değerlendiriliyor. Putin Çarşamba günü televizyonda yaptığı açıklamada, düşünme döneminin 30 Ekim-7 Kasım olduğunu, ancak daha erken başlayıp bazı alanlarda uzatılabileceğini söyledi.

İsveç İsveç Halk Sağlığı Kurumu Aşı Romanya Rusya Korona Vladimir Putin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ